eReport.sk
Ján Budaj (OĽaNO)
Ján Budaj (OĽaNO). Foto: tasr

Tarabovec Kuffa odkazuje Budajovi: Ste minister mimovládok, budú ďalšie protesty!

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Filip Kuffa, ktorý sa hlási k nezaradenému poslancovi parlamentu Tomášovi Tarabovi a jeho strane Život poukázal na podivné zámery ministrov za vládne hnutie OĽANO, ktoré sa majú týkať desiatok miliónov eur z plánu obnovy.

Kuffa vo svojom príspevku na sociálnej sieti pochybuje o tom, že či je minister Budaj skutočne ministrom životného prostredia a nielen ministrom mimovládnych organizácií. Rovnako uviedol, že na základe zlej vládnej politiky v oblasti ochrany prírody môže vláda čakať ďalšie protesty pred NR SR.

Premrhané desiatky miliónov eur

Nezaradený poslanec parlamentu si zároveň kladie otázku, kde v rámci ochrany prírody mohlo skončiť viac ako 55 miliónov eur, ktoré majú byť pridelené Slovenskej republike prostredníctvom fondu z plánu obnovy a odolnosti.

„Kde v ochrane prírody skončilo viac ako 55 000 000 €? Dokedy ešte tu budeme trpieť vyhadzovanie € dolu Dunajom? A to nie je napočítane všetko,“ chrlil kritiku Kuffa.

Pochybná bratislavská mimovládka

Filip Kuffa poukazuje na mimovládnu organizáciu. Tá má mať podľa neho pod palcom peniaze z plánu obnovy, ktoré majú putovať na podporu lesov, parkov a ostatných zložiek v gescii envirorezortu.

Mimovládku podľa Kuffu v minulosti viedol aj terajší poslanec vládneho hnutia OĽANO Jaromír Šíbl, čo podľa neho vyvoláva obrovské pochybnosti. „Zabudnite nato, že peniaze z plánu obnovy a z EÚ fondov sú určené pre ľudí z regiónov a vidieka. Každý, kto neverí, že ide až o sumu viac ako 55 miliónov, si môže otvoriť centrálny register zmlúv a nazrieť na zmluvy, ktoré tam má uzatvorené BROZ – Bratislavské regionálne ochranárske združenie. Mimochodom, poslanec NR SR Jaromír Šíbl je bývalý podpredseda tejto mimovládky. Ste prekvapení? To vám dá aj odpovede na niektoré otázky,“ odkazuje na sociálnej sieti poslanec.

Dôležité otázky

Kuffa položil na sociálnej sieti sériu otázok, ktoré majú podľa neho zaujímať každého, kto sa venuje problematike lesníctva, životného prostredia a hlavne nakladania s verejnými financiami a peniazmi z plánu obnovy.

„A tak sa pýtam: Kto mi ukáže výsledky použitých peňazí, kde reálne ich môžem v teréne – v chránených územiach skontrolovať? Porovnať? Vyhodnotiť? Už chápete, prečo robia nezmyselné petície? Už chápete kto a prečo zvoláva protesty za oslobodenie NP? Už chápete prečo tu neustále vymýšľajú kadejaké kampane? Už chápete najväčších bojovníkov za reformu národných parkov na čele s poslancom Šíblom? Už chápete prečo sa zubami nechtami bijú za spomínanú reformu? Už chápete, prečo sú schopní zneužiť ešte aj pápeža a rehoľníkov?“ – kladie si rečnícke otázky Kuffa.

Peniaze sa nemusia dostať tam, kam majú

Miliónové projekty môžu podľa nezaradeného poslanca slúžiť ako zdroje financovania pre osoby z mimovládnych organizácií, ktoré si väčšiu časť dotácií a podpory nechajú a menšiu časť rozdajú iným subjektom, aby nebolo ich správanie podozrivé. „Áno, sú to miliónové projekty, na ktoré sú nacucnutí nielen BROZáci, ale aj kadejaké iné a dokonca aj zahraničné mimovládky. Áno, zopár drobných sa sem tam ujde aj ŠOP -ke, alebo ZOO Bojnice, prípadne fakultám. To asi, aby zakryli to svoje bačovanie a mohli vykrikovať, že oni predsa neberú také milióny. Nie neberú, ďalej si ich ešte delia medzi sebou.“

Kritike Kuffu sa nakoniec nevyhol ani minister Budaj, ktorého podozrieva z toho, že nielenže tieto podozrenia nevyvráti, ale ešte ich bude obhajovať na tlačových konferenciách. „A minister životného prostredia Budaj čo? Bude ich obhajovať ako na poslednej tlačovke? Alebo stále bude svietiť? Nebolo už dosť toho svietenia na podozrivé dianie a nemalo by sa začať na MŽP konať a rozkrývať? Matovič aj poslanci dostali list, budú konať?“ – uzatvára Kuffa.

Na adresu Jána Budaja sa viac ako nelichotivo vyjadril aj Rudolf Huliak, predseda strany Národná koalícia a zástupca lesníkov a vlastníkov pôdy: Minister Budaj klame! Ešte mu asi nedokapčalo o čo v reforme ide. Je to minister mimovládnych organizácií a nie životného prostredia, a už vôbec nie ochrany prírody. Od utorka sme opäť pred parlamentom v Bratislave!“

Zdroj: fb/filipkuffa

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
  3. Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
  4. Konšpirácia sa stáva realitou! Samopal, o ktorom hovoril vo videu aj Tomáš Taraba, sa naozaj v kuchynke kancelárie ministra životného prostredia nachádzal.
  5. Protest proti reformám národných parkov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tarabovec Kuffa odkazuje Budajovi: Ste minister mimovládok, budú ďalšie protesty!