eReport.sk
Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
Ján Budaj, foto: tasr

VIDEO Prestrelka v parlamente medzi Sujom a Budajom. Dostal sa starosta blízky OĽANO k dotácii?

V máji tohto roka zverejnilo ministerstvo životného prostredia, že Enviromentálny fond prechádza auditom. Mali sa nájsť viaceré nedostatky pri odklepávaní dotácií obciam.

Predchádzajúce vedenie ministerstva schválilo prostredníctvom Envirofondu na dobudovanie kanalizácií a vodovod dotácie pre 26 obcí za 40 miliónov eur. Zaujímavé je, že sa tak stalo tri dni po voľbách v roku 2020. Dotácie mal odobriť vtedajší minister životného prostredia Arpád Érsek (nominant Most-Híd). Ministerstvo tak skúmalo, kto mal na dotácie nárok a kto nie.

Podľa poslanca Miroslava Suju dostala dotáciu aj obec, kde boli zistené viaceré nedostatky. „Ako mi vysvetlíte, že jedna z obcí, kde je starosta, ktorý kandidoval za OĽANO a boli zistené viaceré porušenia zákona, ten tieto finančné prostriedky dostal? Nie je to pokračovanie toho, čo tu bolo pred tým?“ pýtal sa poslanec ministra životného prostredia Jána Budaja.

Čítajte viac:

  1. Ján Budaj (OĽaNO)
  2. Predseda Slovenskej lesníckej komory Milan Dolňan.

„Neviem o tom, že by v tomto výbere podpísanom pánom Érsékom bol nejaký starosta OĽANO. Nech sa páči, uveďte ho. Ja nemám žiadne stranícke väzby. Len ho uveďte, zverejnite,“ navrhoval šéf envirorezortu. Suja však meno starostu nepovedal. Neuviedol ho ani neskôr na sociálnej sieti. Poslanec tiež vyčíta ministrovi, že mnohé obce si prešli niekoľkými kontrolami a stále nevedia, ako dopadli. Podľa Budaja je možné, že došlo k porušeniu zákona, prípadne budú obce oslovené inými inštitúciami ako Envirofond.

Zdroj: fb/MiroslavSuja


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prestrelka v parlamente medzi Sujom a Budajom. Dostal sa starosta blízky OĽANO k dotácii?