eReport.sk
Minister životného prostredia Tomáš Taraba. Zdroj: screenshot video FB / Tomáš Taraba

VIDEO „Školenie“, ktoré dostal redaktor Denníka N od Tomáša Tarabu si asi bude pamätať poriadne dlho

Niektorí novinári doslova penia z toho, že ich viacerí ministri, ba dokonca i sám premiér doslova ignorujú a odmietajú sa s nimi rozprávať. Patria medzi ne napríklad denník SME, DenníkN, Aktuality.sk či TV Markíza. Dôvod im síce niekoľkokrát vysvetlili, no oni si idú svoje – je to vraj šikana a cenzúra.

Klamár a hoaxer z DenníkaN

Klamstvá, lži či otázky, ktoré viac provokujú ako sa chcú na niečo zmysluplné spýtať, sú klincom, ktorý si do pomyslenej rakvy zabili samotní novinári a médiá, pre ktoré pracujú. Mnohé z nich sa „vyfarbili“ už počas pandémie COVID-19, keď nepripúšťali žiadnu inú pravdu iba tú, ktorá sa práve hlásala a alternatívne média priam nenávideli a nenávidia, ale i neskôr, keď bol vo vláde Igor Matovič, Eduard Heger či Ľudovít Ódor, respektíve keď začala vojna na Ukrajine. O vojne mainstreamových médií proti stranám Smer-SSD, Hlas-SD a SNS azda ani netreba hovoriť. A toto všetko sa im teraz vracia ako bumerang.

Ak si vy myslíte, že si tu budete vymýšľať vlastné príbehy, len vám to nezapadlo, tak my dvaja sa nemáme veľmi o čom baviť.

Tomáš Taraba, minister životného prostredia, predseda Život Národná strana

Žiaľ, niektorí redaktori z týchto médií, ba ani samotné redakcie, sa vôbec nepoučili a vo svojej línii všetko koaličné kritizovať, poprípade zavádzať či dokonca klamať majú na dennom poriadku. Doslova excelentne „vyškolil“ na svojej tlačovke minister životného prostredia za stranu SNS Tomáš Taraba, od ktorého chcel nejaké informácie redaktor DenníkaN. Svoje „školenie“ novinára zverejnil Tomáš Taraba v krátkom statuse aj videu na sociálnej sieti. „Klamár a hoaxer z DenníkaN prišiel dnes na moju tlačovku, tak pred všetkými som mu to vysvetlil,“ napísal v krátkom statuse Tomáš Taraba.

Taraba žiadny ľahký terč nebude

„Budúci týždeň odlietate na svetovú klimatickú konferenciu, je už jasnejšie aký tam bude váš program, alebo aké ciele vašej agendy?“ snažil sa redaktor DenníkaN spýtať ministra Tarabu. „Viete čo, pán redaktor, vám som venoval 25 minút naposledy keď ste došli na Ministerstvo životného prostredia a napísali ste ten primitívny hoaxerský článok, kde ste si vymysleli, že pani prezidentka a ja máme problémy ísť v jednom lietadle. Ja si vyprosím, aby ste sa takýmto štýlom primitívne navážali, či do pani prezidentky, či do mňa,“ pustil sa Taraba do redaktora, ale to nebolo z jeho strany všetko. „Ak si vy myslíte, že si tu budete vymýšľať vlastné príbehy, len vám to nezapadlo, tak my dvaja sa nemáme veľmi o čom baviť,“ dodal minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Niekomu tu už úplne prepína? pýta sa A. Žitná Lučaiová
  2. Tridsať rokov SR!
  3. Podvod na voličov!
  4. Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS
  5. Minister Tomáš Taraba oznámil rozhodnutie vlády o obrovskej pomoci pre východné Slovensko.

Keď si myslíte, že zo mňa budete robiť nejaký ľahký terč, tak to ste na veľkom omyle. A nabudúce vám odporúčam, normálne choďte na webstránku, najskôr tam si kliknite, ako to vyzerá, aký je tam program, a potom dôjdete sám na to, že aké stretnutia budú. Druhé, čo si vyprosím voči vám, čo ste napísali, že ja som riziko, že sa tam stretnem s predstaviteľmi nedemokratických režimov. Tak mi povedzte jedného, s ktorým sa ma stretnúť,“ vyzval redaktora minister. Na svoju obranu, že on sa pýta, že… mu Taraba povedal: „Nie, vy ste napísali, že prezidentka so mnou nechce ísť, lebo sa tam idem stretnúť s predstaviteľmi nedemokratických režimov. Tak sa vás ako DenníkaN pýtam, že s akým?“

Tomáš Taraba redaktorovi ďalej vysvetlil, že na konferencii bude mať 25 stretnutí, a z tých 25 stretnutí sú to ministri životných prostredí všetkých demokratických najvyspelejších ekonomík sveta. „Tak mi povedzte toho jedného z nedemokratického režimu, s ktorým má byť,“ žiada minister redaktora. „Čiže ak je váš program?“ nedá sa zatlačiť do kúta „informovaný“ redaktor. „No tak si kliknite, a tam uvidíte. A vám ako poslednému ho zverejním. Bude to na webstránke. A vy určite nebudete mať exkluzivitu po tomto aby ste vedeli, aký je môj program,“ zakončil Tomáš Taraba diskusiu s redaktorom DenníkaN.

Zdroj: FB / Tomáš Taraba


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Školenie“, ktoré dostal redaktor Denníka N od Tomáša Tarabu si asi bude pamätať poriadne dlho

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre