eReport.sk
Nezaradený poslanec Tomáš Taraba.
Tomáš Taraba. Foto: tasr

Taraba: K Ukrajine sa budeme správať ako oni k nám, Poľsko im už zbrane nepošle!

Poslanec NR SR Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS, SNS) sa už onedlho môže stať vládnym poslancom. A to za tých okolností, že sa opozičnému Smeru-SD po budúcej sobote podarí zložiť vládnu koalíciu, ktorej súčasťou pravdepodobne bude aj SNS.

Je teda na mieste uvažovať o tom, ako sa správať k Ukrajine po oficiálnej žalobe Ukrajincov proti Slovenskej republike.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. HLAS je pripravený.

Vraj máme chrániť Ukrajincov, nie Slovákov

Našim východným susedom vadí, že sme v rámci ochrany svojich vlastných poľnohospodárov a občanov zakázali dovoz obilia a pšenice z Ukrajiny. Na pláne podať žalobu na Slovensko nič nezmenil ani fakt, že Ukrajine už relatívne dlhé obdobie vojensky a humanitárne pomáhame vo vojne s Ruskom. Ak má byť toto vďaka za pomoc, tak sme sa dostali do naozaj zvláštnej doby. A progresívci na výčitky voči Ukrajincom v tomto momente absolútne nevedia odpovedať, ani hocijak inak reagovať.

Progresívci by Ukrajinu vojensky podporovali, ľavica a národniari nie

Je zrejmé, že na rozdiel od progresívnej vlády, by vláda sociálnej demokracie a národných strán skoncovala s dodávkami zbraní na Ukrajinu. Taraba sľubuje, že v prípade víťazstva bude od októbra na Slovensko fungovať hlavne rozum, nie prázdna a ničím nepodložená emócia.

„Ukrajina plánuje žalovať Slovensko za to, že nechceme ich obilie. Presne takto racionálne sa po voľbách začneme my správať k Ukrajine. Pocity a emócie ustúpia triezvemu rozumu a slovenským záujmom,“ sľúbil Taraba na sociálnej sieti.

Poliaci s jasným postojom voči Zelenskému

O niekoľko hodín na to vyšla dokonca aj oficiálna správa nášho severného suseda Poľska o tom, že už nebude dodávať zbrane na Ukrajinu. Krok Poľska je oficiálne odôvodnený zvláštnym správaním Ukrajiny voči krajinám V4. Je na mieste upozorniť, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je nadriadený našich politikov a preto si nemôže uzurpovať právo rozkazovať im. Pokiaľ by to progresívci nepochopili, vyzerá to tak, že pronárodní politici sa v tejto globálnej hre zorientovali lepšie. A Poľsko taktiež.

„Poľsku došla trpezlivosť s arogantným Zelenskym a oficiálne zastavili dodávky zbraní Ukrajine,“ dodal Taraba jednoznačnú informáciu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: K Ukrajine sa budeme správať ako oni k nám, Poľsko im už zbrane nepošle!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php