eReport.sk
Migranti na juhu Slovenska. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Polícia o migrantoch: Nie je pravda, že nevieme určiť ich štátnu príslušnosť! A prečo majú rovnaký dátum narodenia?

NA ROVINU O NELEGÁLNEJ MIGRÁCII! Pod týmto titulkom zverejnila polícia Slovenskej republiky niekoľko odkazov na sociálnej sieti.

Polícia zverejňuje aj videá, na ktorých jej príslušník vysvetľuje, ako to vlastne je so zisťovaním štátnej príslušnosti nelegálnych migrantov. Alebo – prečo majú v dokumentoch zadaný rovnaký dátum narodenia.

Príslušník polície o spôsobe zisťovania štátnej príslušnosti u nelegálnych migrantov.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zavádzanie dokážu odhaliť

CUDZINCOV STOTOŽŇUJÚ ŠPECIÁLNE VYŠKOLENÍ POLICAJTI! Nie je pravda, že polícia nevie určiť štátnu príslušnosť nelegálnych migrantov prichádzajúcich na Slovensko. Ich príslušnosť zisťujú špeciálne vyškolení príslušníci cudzineckej polície. K dispozícii majú súbor otázok, ktoré prostredníctvom tlmočníka kladú stotožňovanej osobe,“ píše polícia v jednom zo statusov.

„Ak by osoba zavádzala, dokážu to odhaliť napríklad na základe dialektu alebo otázok o lokálnych skutočnostiach. Ak odpovede nenadväzujú, prípadne vzniknú pochybnosti, takáto osoba nedostane štatút sýrskej národnosti,“ pokračuje polícia.

Dodáva, že nesprávne stotožnenie by odhalili aj zahraniční partneri pri zadržaní osôb v budúcnosti – pri ich readmisii by totiž zistili nesprávne priradenú národnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čo sa to stalo s dnešnými študentami? E. Chmelár by si po 34 rokoch od zmeny želal aj kritickú bilanciu vývoja na Slovensku.
  2. Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
  3. HLAS je pripravený.

Narodeniny v rovnaký deň majú prosté vysvetlenie

MIGRANTI SA NENARODILI V TEN ISTÝ DEŇ! Takto začína iný status na sociálnej sieti slovenská polícia. „Informačným priestorom sa šíria dezinformácie o tom, že sa všetci nelegálni migranti narodili v ten istý deň. ´Náhodné´ narodeniny v rovnaký deň majú pritom jednoduché vysvetlenie,“ pokračuje status.

„Sýria, ale napríklad aj Afganistan, sú štáty, kde kvôli vojne či pretrvávajúcim ozbrojeným konfliktom nefunguje štandardný matričný systém, ktorý poznáme u nás a inde vo svete. Migranti teda častokrát sami nevedia, kedy sa narodili, pretože túto informáciu nemajú,“ informuje príslušník.

Príslušník polície vysvetľuje „náhodne“ rovnaké dátumy narodenia u migrantov.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Z administratívnych dôvodov preto príslušníci PZ rovnako, ako príslušníci zahraničných bezpečnostných zložiek vkladajú do informačných systémov dátum narodenia 1. január.

Zdroj: fb/policiaslovakia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Polícia o migrantoch: Nie je pravda, že nevieme určiť ich štátnu príslušnosť! A prečo majú rovnaký dátum narodenia?

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie