tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná fotka Foto: tasr/AP

Sami máme málo! Reaguje ministerstvo na žiadosť o zaslanie vrtuľníkov do Čiech

Ministerstvo vnútra SR je pripravené pomôcť akejkoľvek krajine vrátane Českej republiky, keď mu to umožní aktuálna situácia. Rezort pripomína, že požiare trápia aj Slovensko a hasiči spolu s dobrovoľníkmi a dostupnou technikou zasahujú v horiacich terénoch. Uviedla hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová v reakcii na žiadosť ČR o pomoc pri hasení požiaru v národnom parku České Švajčiarsko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
  3. Hasič bojuje s plameňmi počas lesného požiaru
  4. Hasič bojuje s plameňmi počas lesného požiaru
  5. hasiči sa snažia uhasiť plamene šíriace sa v lesnom poraste počas lesného požiaru

„Ministerstvo vnútra situáciu pozorne monitoruje a sme pripravení ktorejkoľvek krajine vrátane Českej republiky pomôcť, hneď ako to bude umožňovať aktuálna situácia v našej krajine v horskom nedostupnom teréne v súvislosti s aktuálne hasenými požiarmi,“ skonštatovala Eliášová.

Poznamenala, že vrtuľník typu Bell 429 letky ministerstva vnútra je na hasenie veľkého požiaru v uvedenom rozsahu nevhodný, preto v tejto chvíli nemôže byť do Česka vyslaný. „Ak by z akéhokoľvek dôvodu zlyhal aj vrtuľník Mill, ktorý aktuálne hasí na východe Slovenska, nemali by sme čím na Slovensku požiare likvidovať,“ vysvetlila Eliášová.

V súčasnosti dostupné nie sú podľa Eliášovej ani vrtuľníky rezortu obrany. Ministerstvo vnútra preto v predstihu, primárne v tom čase z dôvodu vojny na Ukrajine, pristúpilo k realizácii zámeru nákupu dvoch nových vrtuľníkov. Vláda SR ho schválila minulý týždeň.

„Po ich dodaní na Slovensko zabezpečia kontinuálnu dostupnosť techniky v mimoriadnych situáciách, ako sa vyskytla teraz,“ doplnila Eliášová. Vrtuľníky rezortu vnútra sú okrem požiarov využívané často aj v horskom nedostupnom teréne či pri policajných zásahoch. Česká republika požiadala Slovensko o hasiace vrtuľníky na pomoc pri hasení požiaru v národnom parku České Švajčiarsko. Uviedol to v utorok český minister vnútra Vít Rakušan. TASR informáciu prevzala z Českej televízie. Požiar v Českom Švajčiarsku, ktorý vznikol v nedeľu (24. 7.), aktuálne hasí vyše 400 hasičov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sami máme málo! Reaguje ministerstvo na žiadosť o zaslanie vrtuľníkov do Čiech

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku