eReport.sk
Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
Talianska premiérka Giorgia Meloniová. Foto: tasr

Taliansko varuje: Ak okamžite nepomôžeme Tunisku, Európa sa dočká obrovskej vlny migrantov!

Taliansko varuje: Nielen Ukrajina potrebuje pomoc. Európe hrozí, že zažije „desiatky, možno stovky tisíc“ migrantov zo severnej Afriky, ak sa Tunisku čoskoro neposkytne hospodárska pomoc. V piatok to uviedol taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Žurnalistika nie je zločin
  2. Zničí Leyenová Úniu?
  3. Tu sme v Únii!
  4. Uvedomujú si vôbec dôsledky?

Nielen Ukrajina potrebuje pomoc

Taliansko varuje: „Tunisko naliehavo potrebuje pomoc. Nemôžeme strácať čas,“ povedal Tajan pre RAI. „Riskujeme, že sa cez Stredozemné more budú plaviť desiatky, možno stovky tisíc ľudí,“ varoval.

Rozhovory o uvoľnení pôžičky medzi Medzinárodným menovým fondom (MMF) a Tuniskom sú už mesiace pozastavené, pričom Spojené štáty požadujú od prezidenta Kaísa Saída okrem iného rozsiahle reformy.

Konajte!

Tajani povedal, že v pondelok navrhol ministrom zahraničných vecí členských krajín EÚ rozdeliť finančnú pomoc na splátky, pričom prvá platba by sa uvoľnila okamžite. Uvoľnenie ďalších finančných prostriedkov bude spojené s pokrokom v reformách.

Taliansko od začiatku tohto roka prijalo viac ako 20-tisíc migrantov. Väčšina prichádza do Európy cez severnú Afriku z krajín subsaharskej Afriky.

Podľa údajov OSN najmenej 12-tisíc z migrantov, ktorí sa tento rok dostali do Talianska, vyplávalo z Tuniska. V roku 2022 ich v rovnakom období bolo 1300.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansko varuje: Ak okamžite nepomôžeme Tunisku, Európa sa dočká obrovskej vlny migrantov!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti