eReport.sk
Najvyššia úmrtnosť na svete
Na archívnej snímke vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok. Foto: tasr

Matovič o Eštokovi, ktorý upozornil na milióny na účtoch kajúcnikov: Je to skorumpovaný zlodej zo Smeru!

Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok pôsobiaci v mimoparlamentnej strane Hlas-SD podal v stredu na Generálnu prokuratúru (GP) SR trestné oznámenie pre podozrenie z prania peňazí kajúcnikmi Ľudovítom Makóom, Michalom Suchobom, Františkom Imrezcem a ďalšími v kauze Daniari, v ktorej štát prišiel o vyše 18 miliónov eur. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Je polícia neschopná?
  3. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Zľava Matúš Šutaj Eštok a Michal Šipoš v televíznom štúdiu.
  5. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  6. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
  7. Matúš Šutaj Eštok v štúdiu Slovenského rozhlasu.

„Pýtam sa verejne Daniela Lipšica, prečo špeciálna prokuratúra v tejto kauze nestíha podozrenie z trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. (…) Pýtam sa, či toto nie je forma odmeny pre prominentných kajúcnikov, aby si mohli užívať svoje peniaze v čínskych bankách alebo hotovosti až do konca života,“ uviedol Šutaj Eštok. Ako zdôvodnil, považuje za verejný záujem odhaliť manipulačné praktiky nominantov Igora Matoviča (OĽANO) a ich zneužívanie práva na politické účely.

Vyjadrenia Eštoka vraj nezodpovedajú skutočnosti

Trestné oznámenie súvisí s prípadom trestného činu neoprávneného uplatnenia nároku na vrátenie DPH na daňovom úrade v Nitre, pripomenula hovorkyňa. V kauze známej ako Daniari mala organizovaná skupina ľudí žiadať neoprávnene od štátu vratky DPH, pričom jej najvyššie postavenými členmi a „mozgom“ mali byť práve spomínaní kajúcnici.

„Ohľadom legalizácie trestnej činnosti, ktorá má súvisieť s kauzou daniari, sa na Úrade špeciálnej prokuratúry vedie trestné stíhanie od novembra 2021, takže vyjadrenie poslanca, že sa tým nikto nezaoberá, nezodpovedá skutočnosti,“ uviedla pre TASR hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Hamran: Prokuratúra a OČTK môžu konať

Policajný prezident Štefan Hamran reagoval, že očierňovanie kajúcnikov intenzívne prebieha. Šutaja Eštoka komentovať nechcel, pretože viaceré poslancove vyjadrenia sa v minulosti nepotvrdili. „Ak podal taký podnet, prokuratúra a orgány činné v trestnom konaní môžu konať, nemusia to poskytnúť napríklad Úradu inšpekčnej služby. Môžu to preveriť a spraviť si z toho záver,“ povedal Hamran.

Matovič: Nebudem to komentovať

A čo na to Matovič? V stredajšom večernom spravodajstve na RTVS k osobe Šutaja Eštoka uviedol toto: „Neviem presne, kto je Matúš Šutaj Eštok, ale zdá sa mi, že to je taký skorumpovaný zlodej zo Smeru alebo neviem… Neviem vôbec, čo podal, takže nebudem to komentovať.“

„Hnutie OĽANO nám sľubovalo pred voľbami spravodlivosť, právny štát, očistu spoločnosti, transparentné vládnutie. Hnutie Igora Matoviča sa však rozhodlo kriviť boj so spravodlivosťou… Rozhodli sa používať trestné právo na politické zneužívanie moci,“ vyhlásil opozičný poslanec pre verejnoprávnu televíziu.

Zdroj: tasr/rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič o Eštokovi, ktorý upozornil na milióny na účtoch kajúcnikov: Je to skorumpovaný zlodej zo Smeru!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti