eReport.sk
Pomáhať a chrániť?
Šéf PZ SR Štefan Hamran a dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj: tasr - Jaroslav Novák

Mikulec s Hamranom na návšteve hraníc s Maďarskom v šoku. Našich 40 policajtov na to nestačí?

Tlak na vonkajšiu schengenskú hranicu je obrovský napriek masívnym opatreniam, ktoré zaviedlo Maďarsko. Na tlačovej konferencii pri juhomaďarskej obci Hercegszántó to v pondelok uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Spolupracuje na nej s UKF
 2. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
 3. Bude sa zodpovedať?
 4. Skutok sa nestal
 5. SHMÚ varuje Slovákov
 6. Londýn sa spojil s Kyjevom
 7. Szijjártó s OSTRÝM odkazom
 8. Heger sa nečakane pustil do Lengvarského
 9. Bude sa zodpovedať?
 10. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla
 11. Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko

Spolu s policajným prezidentom Štefanom Hamranom Mikulec navštívil príslušníkov Policajného zboru SR pomáhajúcich v ochrane maďarsko-srbských hraníc, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mikulec v šoku

Podľa Mikulcových slov nie je situácia na maďarsko-srbských hraniciach jednoduchá napriek tomu, že je tam postavené masívne oplotenie.

Tlak na vonkajšiu hranicu – v tomto prípade srbsko-maďarskú – je obrovský, a aj pri tých masívnych opatreniach nie je možné na sto percent zabrániť migrantom v prekročení hranice,povedal Mikulec, ktorý pripomenul, že maďarským orgánom sa podarilo v tomto roku zabrániť už vyše 260.000 prípadom narušenia týchto hraníc.

Zdanie

Mikulec v prítomnosti maďarského ministra vnútra Sándora Pintéra ocenil spoluprácu s maďarskými policajtmi a dodal, že ochrana vnútorných hraníc Shengenu nie je taká účinná, ako ochrana vonkajšej hranice.

Budeme vyvíjať tlak aj na Európsku komisiu a Frontex (Európsku agentúru pre pohraničnú a pobrežnú stráž) a ďalšie agentúry, aby toto bolo riešením nielen problému Maďarska, ale celoeurópskeho problému.“

Roman Mikulec, minister vnútra

Slovensko 20. októbra vyslalo na maďarsko-srbské hranice 40 policajtov. Maďarským kolegom tam pomáhajú zmierniť tlak vyvolaný nelegálnou migráciou. Mikulec vtedy zopakoval, že riešením nelegálnej migrácie je ochrana vonkajšej schengenskej hranice, nie kontroly na vnútorných hraniciach.

Slovenskí policajti pôsobia v zmiešaných hliadkach. Ich misia má zatiaľ trvať dva mesiace, potom sa má prehodnocovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec s Hamranom na návšteve hraníc s Maďarskom v šoku. Našich 40 policajtov na to nestačí?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti