eReport.sk
pozastaví dovoz obilia z Ukrajiny
pozastaví dovoz obilia z Ukrajiny

Summit EÚ: Heger podporí jadrovú energetiku a investície do inovácií

Summit EÚ bol platformou aj pre dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera. Ten v Bruseli uviedol, že bude bojovať o viac investícií do inovačných technológií na Slovensku. Podporí zaradenie jadrovej energetiky do „zelenej infraštruktúry“. Na dvojdňovej schôdzke predstaviteľov členských krajín Európskej únie ocenil snahy o spoločné nákupy plynu a spresnil že Slovensko podporí navýšenie Európskeho mierového nástroja o 3,5 miliardy eur. Informoval o tom spravodajca TASR.

Veľký dôraz sa bude podľa premiéra klásť na konkurencieschopnosť, lebo EÚ sa musí zamerať na systémové riešenie výziev, ktorým vo svete čelí. Pre Slovensko, ktorého ekonomika je postavená na automobilovom priemysle, je to dôležitá téma. Čoraz viac sa totiž hovorí o bezemisnom priemysle a veľkom množstve investícií, ktoré smerujú do priemyslu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Raši
  2. Cenzúra demokratov z Bruselu
  3. Zdravotnícke zákony sa za roky 2004 až 2022 novelizovali 603-krát.
  4. O mieri zas ani slovo
  5. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví
  6. Domácnosti reagujú na infláciu.

Jadro súčasťou strategických zdrojov

„Toto je veľká príležitosť pre Slovensko a pre náš automobilový priemysel. Slovenská vláda podporuje všetky inovácie a veľký kapitál bude smerovať z EÚ práve na inovácie do priemyslu. Dnes tu budem obhajovať záujmy Slovenska, aby investície do inovácií smerovali aj na Slovensko,“ opísal situáciu. To je tiež príležitosť zaistiť nové pracovné miesta s vyššou pridanou hodnotou.       

Pri debatách o energetike chce presadzovať, aby jadrová energetika bola súčasťou strategických energetických zdrojov. Slovensko má vysokú závislosť od jadrovej energetiky, ale aj vysoké investície do nej. Preto presadzuje, aby jadrová energetika bola vnímaná ako strategický zdroj aj pri prechode na zelenú ekonomiku.

Zima nás už nesmie zaskočiť

Heger ocenil, že EÚ bez väčších problémov prekonala zimné obdobie a pri prípravách na budúcu zimu sa spolieha aj na spoločné nákupy, čo povedie k znižovaniu cien plynu. „Musíme zabezpečiť dostatok plynu tak, aby nás budúca zima už nezaskočila a ceny nestúpali,“ odkázal.

Summite EÚ a stretnutie s jej lídrami chce Heger využiť aj na rokovania o norme Euro 7 a spore o syntetické palivá spaľovacích motorov. Zasadzuje sa za vytváranie takých podmienok pre automobilky, ktoré im pomôžu rozvíjať svoju činnosť a nebudú zavádzať nové obmedzenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Summit EÚ: Heger podporí jadrovú energetiku a investície do inovácií

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti