eReport.sk
Zdravotnícke zákony sa za roky 2004 až 2022 novelizovali 603-krát.
Ilustračné foto: tasr

PRIESKUM Čo by mala byť priorita novej vlády? TOTO si myslia Slováci!

Čo by mala byť priorita novej vlády? Nová vláda, ktorá vzíde z jesenných predčasných volieb, by sa mala primárne venovať oblasti zdravotníctva. Myslí si to 68 percent respondentov prieskumu Ako sa máte, Slovensko?. Ďalšími prioritnými oblasťami by podľa opýtaných mali byť zmierňovanie dosahov inflácie (64 percent), zameranie na stabilné a nekonfliktné vládnutie (56 percent), boj s korupciou (55 percent), znižovanie zadlženia Slovenska (52 percent) či bezpečnosť v uliciach (52 percent).

Čo by mala byť priorita novej vlády?

Investície do zdravotníctva dominovali aj v otázke, v ktorej mali respondenti podľa vlastného uváženia prerozdeliť imaginárnu sumu 1000 eur na riešenie problémov rôznych oblastí. V priemere naň vyčlenili sumu 220 eur. Nasledovali by investície do sociálneho systému (131 eur) a školstva (123 eur). Naopak, najmenej zdrojov by smerovali do súdnictva (37 eur) a na zlepšovanie podmienok na podnikanie (50 eur).

Slováci sa vyjadrili

Až 81 percent respondentov predpokladá, že nová budúca vláda bude stabilnejšia, a 75 percent si myslí, že bude lepšie riešiť problémy ako tá predošlá. Na tomto pohľade sa zhodujú ľudia naprieč regiónmi bez ohľadu na vek či pohlavie.

„Nové dáta naznačujú, že ľudia na Slovensku dnes cítia v mnohých oblastiach veľký priestor na zlepšenie. Za dôležité priority novej vlády považujú najmä tie témy, ktoré ovplyvňujú kvalitu ich každodenného života a ich dosahy pociťujú už teraz alebo ich pocítia v blízkej budúcnosti,“ komentovala Barbara Lášticová z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bláznivý Apríl?
  2. Slovenská vláda stratila dôstojnosť
  3. Sklamaný minister Budaj
  4. Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo

Výsledky sú súčasťou prvého zo série predvolebných výskumov Ako sa máte, Slovensko?, zrealizovaného 16. až 24. februára na vzorke 1000 respondentov. Prieskum iniciuje Slovenská akadémia vied, MNFORCE a Seesame.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Čo by mala byť priorita novej vlády? TOTO si myslia Slováci!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti