eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Šéf liberálov mnohých asi prekvapil vyhlásením k dohode s USA: Obrátil by sa na Ústavný súd SR!

Vicepremiér Richard Sulík (SaS) by podľa svojho osobného názoru dal obrannú zmluvu s USA posúdiť Ústavnému súdu (ÚS) SR. Považuje zároveň za dobré, že sa o obrannej zmluve diskutuje. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

„Ja by som to Ústavnému súdu posúdiť dal,“ povedal Sulík. Podotkol, že ide o kompetenciu prezidentky SR a je na nej, ako sa rozhodne. „Prezidentka má takúto možnosť, je to jej rozhodnutie,“ podotkol.

Plošné zatváranie škôl síce podľa Sulíka nebude na vypovedanie koaličnej zmluvy, strana však takýto prípadný krok bude vetovať.

Za dobré považuje fakt, že sa o obrannej zmluve diskutuje. Vyvrátiť sa tak dajú obavy verejnosti. „V zásade je dobré o tom diskutovať a zobrať ľuďom obavy. Vysvetliť im, ktorý článok o čom hovorí,“ myslí si Sulík.

Je zároveň podľa neho dobré, že sa školy otvorili, hoci si minister financií Igor Matovič (OĽANO) myslí, že sa to pre omikron vypomstí. „Školy sú otvorené, vybavená vec. Nevypomstí sa nám to,“ vyhlásil Sulík. Pripomenul, že žiaci sa už druhý rok poriadne nevzdelávajú, prípadne len veľmi obmedzene. Deti podľa neho do školy patria.

Plošné zatváranie škôl síce podľa Sulíka nebude na vypovedanie koaličnej zmluvy, strana však takýto prípadný krok bude vetovať. „Plošné zatváranie škôl budeme určite vetovať a musíme nájsť iné riešenie,“ dodal Sulík.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke generál Pavel Macko.
  2. Šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.
  3. Na snímke účastníci protest s veľavravným transparentom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf liberálov mnohých asi prekvapil vyhlásením k dohode s USA: Obrátil by sa na Ústavný súd SR!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti