eReport.sk
Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulíka sfúkla návštevníčka slovenského pavilónu v Dubaji: Bolo to smutné a úbohé!

Okolo slovenského pavilónu na medzinárodnej výstave Expo 2020 v Dubaji sa už čo to popísalo a nie práve v pozitívnom duchu. Veľkolepá výstava sa začala 1. októbra bez účasti Slovenska. Náš pavilón mal totiž meškanie, keď dodávateľ nedodržal termíny podľa dohody. Následne na to Richard Sulík začal pravidelne uverejňovať novinky ohľadom domáceho pavilónu na sociálnej sieti. Napriek jeho aktivitám si naďalej vyslúžil medzi komentujúcimi aj množstvo kritiky. Tentokrát sa ozvala návštevníčka slovenského pavilónu, ktorú vôbec neohúril a rozhodla sa so svojim sklamaním podeliť.

V príspevku na sociálnej sieti sa Richard Sulík pochválil vodíkovým autobusom, ktorý bol odprezentovaný práve na výstave v Dubaji. „Prvý slovenský vodíkový autobus, plne funkčný, pred našim krásnym slovenským pavilónom na EXPO Dubai. Máme byť na čo hrdí, máme čo ukázať svetu. Jednou z mojich úloh ako ministra hospodárstva je hľadať na to príležitosti. A toto je jedna z nich,“ hrdil sa v príspevku. Priamo pod statusom sa ale ozvala rozčarovaná Erika, ktorá priznala, že domácu sekciu na EXPO navštívila osobne a vôbec nebola spokojná.

Erika sa s nami podelila o zábery z výstavy v Dubaji. Škoda, že Slovensko podľa nej neoslnilo:

Úbohá prezentácia Slovenska

„Ďakujem pán Richard Sulík a Eduard Heger za takú smutnú a úbohú reprezentáciu Slovenska,“ začala zostra „fanúšička v komentári“. Prezradila, že krajiny ako Maďarsko, Kolumbia či Česká republika mali „nádherné pavilóny, prekrásnu aj nahovorenú prezentáciu krajiny a kultúry.“

Viac článkov tu:

  1. Rozviazané ruky Matoviča neodišli
  2. Richard Sulík (SaS)

„A my: Prezentácia zopár fotiek, dievčatá odmerané k návštevníkom! Vošli sme do miestnosti a maximálne sme dostali pozdrav a ticho. Ak by sme si nevšimli výťah ani nás nikto nenavigoval na poschodie ako v iných pavilónoch! Prečo dievčatá nemajú kroje? Prečo nemáme predajňu na Slovenské suveníry ako iní? Prečo sa nepochválime našim folklórom ako iné krajiny, my sa podľa vás naozaj nemáme čím pochváliť? Máme krásnu kultúru, krajinu, folklór,“ vymenovala nekompromisne „prehrešky“ slovenského pavilónu Erika. Tej navyše vadilo aj to, že v rámci pavilónu neviala slovenská vlajka a reštaurácia bola zatvorená. „Kde sú naše halušky, pirohy a iné špeciality?! Jedine čo musím pochváliť sú naši šikovní ľudia, ktorí nás prezentujú krásnym autom a loďou na zbieranie plastov, ktoré pravdepodobne nebudeme vyrábať pod Slovenskou značkou, pridáva aspoň nejakú pochvalu. Znechutená Erika dodala, že z výstavy odišla veľmi sklamaná.

Sulík: Príliš ste ma nepotešili

Krátko po kritike sa na sociálnej sieti ozval aj samotný minister hospodárstva. „Ďakujem Vám za spätnú väzbu, aj keď ma príliš nepotešila,“ odpísal šéf rezortu. Ten ihneď vyrukoval s číslami a ospravedlňoval komornejší slovenský pavilón tým, že mali naň menší rozpočet ako tie krajiny, ktoré Erika vymenovala vyššie. Slovensko tak malo na 185 dní 7 000 000 eur.

Sulík sa v Dubaji pochválil prvým slovenským vodíkovým autobusom – Foto: FB/RS


Zároveň Sulík uznal, že ak bola návštevníčka nespokojná so správaním dievčat v rámci pavilónu, malo by sa na tom popracovať. „Expo je o budúcnosti a prosím nečakajte žiaden veľký folklór a kroje, ktoré sú prakticky pri každej prezentácii Slovenska. Slovensko má čo ponúknuť aj okrem folklóru, napríklad skutočný hightech,“ opísal Sulík. Zároveň dodal, že reštaurácia je v súčasnosti už v plnej prevádzke a hostia si tam dajú práve aj slovenské halušky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíka sfúkla návštevníčka slovenského pavilónu v Dubaji: Bolo to smutné a úbohé!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti