eReport.sk
Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

VIDEO Sulík sa chváli, že slovenský pavilón v Dubaji otvorili už aj oficiálne. Známy hudobník ofrflal umelcov

Hoci vraj bol slovenský pavilón na medzinárodnej výstave EXPO Dubaj prístupný už od 3. októbra, oficiálne ho predstavili až v piatok 15. októbra. Gala otvorenia sa zúčastnili nielen minister hospodárstva Richard Sulík, ale aj premiér Eduard Heger či minister dopravy Andrej Doležal.

Slovenský pavilón oficiálne otvorený,“ vytešoval sa Doležal na sociálnej sieti a dušoval sa, že nie sme medzi poslednými otvorenými. Oficiálne sa totiž výstava EXPO Dubaj začala už 1. októbra. Slovenský pavilón však bol zatvorený, pretože nebol dokončený. Týkať sa to ale malo viacerých krajín. Pre verejnosť sprístupnili expozíciu našej krajiny 3. októbra. O niekoľko dní neskôr sa konal oficiálny gala večer, ktorý moderovala Alena Heribanová a hneď sa aj pochválila na sociálnej sieti.

Čítajte viac:

  1. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  2. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)

Vďaka celému teamu Slovenského pavilónu za krásny večer 15.10., na javisku aj v sálach bola skvelá priateľská atmosféra. Autori exponátov, osobnosti, medzinárodne uznávaní experti v oblasti technológií, dizajnu, umelci, manažéri, hostia, všetci prispeli k dobrému menu našej krajiny vo svete,“ oceňovala Heribanová, hoci pár dní pred tým sa rozplývala nad pavilónom Spojených arabských emirátov. Keď ju diskutujúci upozornili, že náš pavilón sa s tým nemôže ani merať, známa moderátorka si povzdychla. „Slovensko je malá krajina. Nemáme more, ani ropu, nemáme sny, ani odvahu. Vôbec sa nemôžeme merať s UAE,“ dodala Heribanová, ktorá však z otvorenia slovenského pavilónu bola nakoniec nadšená.

Chválila expertov i umelcov. Na jej slová reagoval známy hudobník Ján Berky. „Alenka, môžem sa spýtať, akí umelci?“ vyzvedal od moderátorky, ktorá mu prezradila, že na otvorení hral Miriam Kaiser Quartet. „Nemám vedomosť o takom súbore. Ďakujem, nenašiel som ani na nete. Jednu vec…half playback,“ pripomenul a povzdychol si. „To už nemáme telesá hodné reprezentácie. Ako malé deti,“ dodal. Umelkyňa Miriam Kaiser sa pritom dá vyhľadať na internete, kde má vlastnú stránku a možno si vypočuť aj jej tvorbu.

– Foto: fb/mhsr.sk

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík sa chváli, že slovenský pavilón v Dubaji otvorili už aj oficiálne. Známy hudobník ofrflal umelcov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport