eReport.sk
Termín júnových volieb je v rukách prezidentky Zuzany Čaputovej
Predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: tasr

Sulík zhodnotil stranu, ktorej šéfuje: Nehovorím, že sme dokonalí, ale volič vie, čo od nás môže čakať

Sulík o zhodnotil stranu SaS, prezradil plány liberálov do konania predčasných volieb a vysvetľoval tiež pozadie pádu Hegerovej vlády. Optikou SaS. Napríklad tvrdí, že ak by bol líder OĽANO Igor Matovič dodržal slovo a doručil prezidentke Zuzane Čaputovej svoju demisiu z postu ministra financií, vláda Eduarda Hegera (OĽANO) vôbec nemusela padnúť. Šéf liberálov, Richard Sulík, to uviedol v TASR TV.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pos*al som si politikou život!
  2. Fico otvorene
  3. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  4. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Po vyslovení nedôvery kabinetu Eduarda Hegera podľa neho SaS akceptovala tri možnosti riešenia vládnej krízy. A to vymenovanie úradníckej vlády prezidentkou, predčasné voľby, ale aj možnosť získať v parlamente podporu najmenej 76 hlasov pre nový kabinet vytvorený na báze aktuálneho parlamentu. „Hovorili sme, že všetky tri možnosti sú lepšie, ako to, čo sme tu mali minulú jeseň. Jedna z možností sú aj predčasné voľby a nakoniec na to vznikla na pôdoryse bývalej koalície dohoda,“ povedal Sulík.

Sulík tvrdí, že SaS by súhlasila s každou možnosťou

Na otázku, prečo ako opozičná strana uprednostnili dohodu na termíne volieb s koaličnými a nie opozičnými stranami odpovedal, že strany bývalej koalície považuje za bližšie ako niektoré opozičné subjekty. „Boli sme s nimi dva roky vo vláde. Hovorili sme, že Igor Matovič je problém, nie všetci,“ pripomína predseda SaS.

„Septembrový termín bol kompromisný. Boris Kollár chcel termín volieb čím skôr a OĽANO buď vôbec, alebo september. My by sme súhlasili aj s júnom, aj so septembrom, aj s úradníckou vládou,“ dodáva Sulík, ktorý však v polovici januára preferoval práve septembrový termín. A kvôli tomu, aby OČTK stihli ukončiť dôležité kauzy.

Liberáli plánujú posilniť kandidátku o osobnosti

V priebehu zvyšku volebného obdobia chce byť podľa neho SaS konštruktívnou opozíciou. Pokiaľ budú vládne návrhy predložené včas a štandardným spôsobom, sú ochotní si preštudovať ich znenie a prípadne ich podporiť.

Do parlamentných volieb chce ísť podľa neho SaS samostatne, je však možné očakávať posilnenie kandidátnej listiny o niektoré osobnosti. „Do 22. apríla sa budeme pripravovať na volebnú kampaň, 22. apríla je náš kongres. Máme štrnásťročnú históriu a štyrikrát po sebe sme sa dostali do parlamentu. Nehovorím, že sme dokonalí, ale volič vie, čo od nás môže čakať,“ uzavrel Sulík.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík zhodnotil stranu, ktorej šéfuje: Nehovorím, že sme dokonalí, ale volič vie, čo od nás môže čakať

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti