eReport.sk
Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga si rypol do Žilinku. Stíha všetko. Od cestovania po komentovanie. A čo toto?

Osoba generálneho prokurátora Maroša Žilinku začína vyvolávať čoraz viac vášní. Najnovšie niektorí politici ofrflali jeho zahraničnú cestu do Ruska, kde oslávil výročie ruskej prokuratúry a posielali mu štipľavé odkazy. Lenže ani Žilinka neostal ticho.

Voči ceste generálneho prokurátora do Ruska sa ohradil napríklad minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Nepáči sa mu, že to Žilinka nekonzultoval s rezortom diplomacie. „Je mi ľúto, ak predstaviteľ štátu, ktorý chce napríklad cestovať do Ruska, vie preboha živého, kde je ministerstvo zahraničných vecí. Ja dám pánovi generálnemu prokurátorovi moje číslo, nech sa kedykoľvek poradí,“ vyhlásil Korčok v diskusii rádia Expres.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS)

Korčok tvrdí, že sa mal Žilinka o svojej ceste do Ruska poradiť. – Foto: tasr

Ale generálny prokurátor si svoj názor tiež nenechal pre seba. „Pán minister, pri vašich nediplomatických vyjadreniach zjavne ušlo vašej pozornosti, že generálny prokurátor SR ako ústavný činiteľ, nie je vašim podriadeným,“ odkázal Korčokovi. Už pred tým reagoval aj na slová premiéra Eduarda Hegera.

– Foto: fb/SeligaZaLudi

To sa ale nepáči bývalému podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi. „Keď už pán Žilinka stíha všetko od cestovania po komentovanie Hegera a Korčoka, chcem sa spýtať, ako to je so sťažnosťou vyšetrovateľov Čurillu a Ďurku, o ktorej generálna prokuratúra rozhoduje už mesiace? Prípadne ich podnetom na aplikáciu paragrafu 363?“ rypol si poslanec za Za ľudí. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve táto koaličná strana má so Žilinkom problém. Nehlasovali za jeho zvolenie a vicepremiérka Veronika Remišová sa nechala počuť, že zvolenie Žilinku za generálneho prokurátora bol najväčší omyl koaličných partnerov.

Čítajte viac:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga si rypol do Žilinku. Stíha všetko. Od cestovania po komentovanie. A čo toto?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti