eReport.sk
Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
minister hospodárstva Richard Sulík, foto:tasr

Sulík nerozumie trestnému oznámeniu: Konal som len v súlade s rozhodnutím vlády!

Šéf SaS a exminister hospodárstva Richard Sulík tvrdí, že pri zakladaní firmy na vytvorenie priemyselného parku vo Valalikoch, konal v súlade s rozhodnutím vlády. Uviedol to v utorok v reakcii na medializované informácie o podaní trestného oznámenia na jeho osobu. Trestné oznámenie mal podľa neho podať údajne jeden z vlastníkov časti územia, na ktorom má vyrásť priemyselný park.

Exminister hospodárstva Richard Sulík reaguje

 Sulík tvrdí, že nepochopil, v čom má spočívať trestné oznámenie. „Vo Valalikoch je veľké územie, ktoré sa pripravuje pre Volvo, vyše 300 hektárov, má to stovky vlastníkov. Niekoľko málo vlastníkov, približne jedno percento, odmietli predať štátu pôdu za znalecký posudok, ktorý bol veľmi veľkorysý. Teraz údajne jeden z tých pánov, ktorí idu byť vyvlastnení, podal trestné oznámenie, že tých 85 miliónov, ktoré sa používa na tzv. hrubé terénne úpravy, malo byť prevedených v rozpore s neviem akým pravidlom,“ reagoval na utorkovej tlačovej konferencii.

Sulík: Konal som v súlade s rozhodnutím vlády

Vláda podľa Sulíka rozhodla, že 85 miliónov eur sa použije na hrubé terénne úpravy. „Údajne je v trestnom oznámení uvedené, že to šlo bez súhlasu vlády, ale vláda rozhodla,“ dodal s tým, že ide o štátnu firmu, ktorá bola založená na základe rozhodnutia vlády.

Trestné oznámenie na Sulíka

Polícia rieši trestné oznámenie na exministra hospodárstva. Týka sa podozrenia zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa..

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).
  2. richarda sulíka vyšetruje polícia
  3. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla

Sulík sa mal zločinov podľa trestného oznámenia dopustiť tým, že založil obchodnú spoločnosť Valaliky Industrial Park v rozpore s uznesením vlády. Týmto konaním mal podľa oznamovateľa spôsobiť škodu vo výške vyše 85 miliónov eur.

Zdroj: tasr/topky.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík nerozumie trestnému oznámeniu: Konal som len v súlade s rozhodnutím vlády!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti