eReport.sk
Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík rázne zakročil: Obvineného Holáka pripravil o lukratívny džob!

Má po teplom miestečku! Andrej Holák, ktorý sa tešil v štátnom MH Manažmente vysokej funkcii, môže banovať. Minister hospodárstva Richard Sulík nelenil a s Holákom sa rázne porátal.

Šéf rezortu hospodárstva odvolal podpredsedu predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment Andreja Holáka, potom ako ho vo štvrtok (17. 6.) zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Sulík o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii.

Andrej Holák – Foto: tasr

Holáka zadržali vo štvrtok v rámci akcie Mýtnik II. V cele sa však dlho neohrial a už je stíhaný na slobode. Kriminalisti z NAKA okrem toho obvinila osoby z legalizácie príjmu z trestnej činnosti. „Národná kriminálna agentúra aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II,“ vyjadril sa hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Doplnil, že viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť.

Zadržanie Andreja Holáka vyvolalo ohlas aj v koalícii. OĽANO dokonca vyzvalo ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby ho odvolal z funkcie v štátnej firme MH Manažment. Podľa dostupných informácii však jeho obvinenie nesúvisí s jeho činnosťou v tejto spoločnosti.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport