eReport.sk
Andrej Holák Foto: tasr

OĽANO vyzvalo Sulíka, aby odvolal Andreja Holáka

Hnutie OĽANO vyzýva ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby odvolal z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Andreja Holáka, ktorého podľa medializovaných informácií vo štvrtok zadržala Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Mýtnik II. Hnutie tvrdí, že opakovane upozorňovalo Sulíka na “toxickú” minulosť Andreja H. Dodali, že rezort hospodárstva sa ho mal zbaviť už pred rokom, predišlo by sa tým zbytočným pochybnostiam o fungovaní štátnej správy. Premiér Eduard Heger povedal, že Sulíka sa na to bude pýtať.

Sulík by mal odvolať nielen Andreja H., ale podľa hnutia aj ďalších ľudí zo štátnej správy, ktorí sú spriaznení so Smerom-SD. Predseda Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský pripustil, že  sa nevie, či zadržanie súvisí s pôsobením Andreja Holáka v spoločnosti MH Manažment, no jeho predošlé pôsobenie malo byť podľa neho preverené.

„Opakovane sme upozorňovali na to, že v ére Smeru-SD patril k najvplyvnejším úradníkom s dosahom na stámiliónové tendre a bol funkcionárom Smeru-SD,” vyhlásil Kremský. Dodal, že pred rokom v auguste OĽANO upozorňovalo Sulíka na osobu Andreja Holák aj v súvislosti s tým, že za vlády Petra Pellegriniho mal podpísať zmluvy s advokátskou kanceláriou Radomíra Bžána. Osoby, ktoré podpisovali nevýhodné zmluvy, by nemali podľa hnutia pôsobiť v štátnych podnikoch. Výzva OĽANO sa podľa Kremského vtedy nestretla u ministra hospodárstva s pochopením.

Rezort hospodárstva už reagoval, že nemá bližšie informácie k zadržaniu Andreja Holáka. Dodali, že podľa medializovaných informácií jeho zadržanie nesúvisí s jeho aktuálnou pozíciou a ani prácou v MH Manažment. Andrej Holák zastával v tejto spoločnosti do septembra 2020 pozíciu predsedu predstavenstva. V spoločnosti podľa rezortu zostal, aby bola zachovaná kontinuita. MH Manažment prípad nekomentuje, chce tak urobiť až po vyjasnení situácie.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, podľa medializovaných informácií má byť jedným zo zadržaných Andrej Holák V minulosti zastával funkciu podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie či štátneho tajomníka na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport