eReport.sk
Andrej Holák
Andrej Holák Foto: tasr

Obvinený Holák zo štátnej firmy je už na slobode, v cele nestrávil ani jednu noc!

Vo štvrtok NAKA v rámci akcie Mýtnik II obvinila šesť osôb z korupcie a machinácie verejných obstarávaní. Zadržala dvoch ľudí a jedným z nich bol podpredseda predstavenstva spoločnosti MH Manažment a bývalý člen strany Smer Andrej Holák, ktorý v minulosti pôsobil vo vedení Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Ten sa však v cele dlho neohrial a už je na slobode.

Kriminalisti z NAKA okrem toho obvinila osoby z legalizácie príjmu z trestnej činnosti. „Národná kriminálna agentúra aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II,“ vyjadril sa hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Doplnil, že viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť.

Zadržanie Andreja Holáka vyvolalo ohlas aj v koalícii. OĽANO dokonca vyzvalo ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby ho odvolal z funkcie v štátnej firme MH Manažment. Podľa dostupných informácii však jeho obvinenie nesúvisí s jeho činnosťou v tejto spoločnosti.

Spal už doma

Holáka si ale u seba vyšetrovatelia dlho nepodržali. V cele nestrávil ani noc a pustili ho von a trestné stíhanie voči nemu bude pokračovať na slobode. „Prepustili ho včera večer zo zadržania,” potvrdil nám Holákov advokát Peter Erdös.

Bolo mu včera doručené obvinenie voči ktorému sme podali sťažnosť s tým, že na úvod sme ju odôvodnili obsahom samotnej výpovede ako obvineného kde sa jasne vyjadril, že to čo sa mu kladie za vinu nikdy nespáchal,” dodal právnik.

Hovorí, že obvinenie považuje za neodôvodnené.  Obvinenie sa viaže na čas kedy bol Holák podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie.

„Z môjho hľadiska ako obhajcu tam absentujú veľmi podstatné základné náležitosti naplnenia skutkovej podstaty a to predovšetkým naplnenia subjektívnej stránky trestného činu, to znamená preukázanie akéhokoľvek úmyselného konania môjho klienta,” vysvetlil Erdös. Doplnil, že v obvinení nie popísané ani konanie akým spôsobom mal spraviť to čo sa mu kladie za vinu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport