eReport.sk
Igor Matovič a Richard Sulík, foto: IM

Sulík poslal štipľavý odkaz Matovičovi. Fanúšikovia si ho za to drsne podali!

Financmajster Igor Matovič predstavil svoju daňovo-odvodovú reformu. Dlho sa čakalo, čo na ňu povie šéf liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík. Matovič ho samozrejme podpichol a Sulíkovi nebolo viac treba. Poslal koaličnému partnerovi štipľavý odkaz. Veľkej podpory sa ale od svojich fanúšikov nedočkal.

„Ako Riša poznám, myslím si, že on sa v tej revolúcii de facto vidí, lebo mnoho jeho snov z odvodového bonusu, o ktorom roky sníval, sú naplnené,” povedal Matovič v rozhovore pre denníkn a spokojne skonštatoval, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. 

Sulík sa nasrdil a šéfovi rezortu financií, ako to už býva zvykom, poslal odkaz cez sociálnu sieť. „Pripadám si ako hodinár, ktorý s lupou na očiach, tenučkým šrobovákom a klieštikami v rukách vytvoril skvost jemnej mechaniky a tesne pred nasadením krytu príde Igorko s kladivom a stovkou klincom v ruke a odsunie ma so slovami “nechaj ma to vylepšiť”,” rypol si do Matoviča.

Na záver ale so slovami, že „teraz vážne” zdôraznil, že odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov, ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov.

– Foto: FB/richardsulik

Ak čakal povzbudenie od svojich fanúšikov na facebooku, mohol ostať veľmi nemilo prekvapený. Jeho ironický príspevok komentovalo 2 600 diskutujúcich. A väčšinou dali jasne najavo svoje emócie.

„Táto vláda je hotová katastrofa a Vy ste jej súčasťou, tak nekritizujte. Hádky, vyhrážky, odchody z koalície, podkopávanie nôh. To tu ešte nebolo. Jeden horší ako druhý. Tak ako ste sa vyhrážali, keď sa zatvoria školy. Vám je jedno, že deti nakazia rodičov, starých rodičov. Vy pozeráte iba na čísla, eura. Vám nejde o ľudí,” odkázal mu nahnevaný Štefan. Ku kritike sa pridal aj Rasťo: „Vy dvaja sa chováte ako takí zasrani. Neustále a dookola si meriate, kto má väčšieho a bandita zo Súmračnej sa z Vás smeje. Len mu nahrávate a on vďaka vám dvom má toľko “nábojov” na streľbu proti celej vašej zostave.” Podľa ďalšieho diskutujúceho je „smutné, keď už aj návrat mafie sa javí ako lepšia voľba oproti vláde sprostých diletantov na cele s trnavským šašom a mafiánom Kollárom. Bolo by už načase toto trápenie ukončiť a spraviť nové voľby.”

Svoje do debaty pridal aj Marián, podľa ktorého nájsť tak dokonale nefunkčnú skupinu ľudí, ako sa zišla v tejto vláde, by bol pekne ťažký oriešok aj pre toho najskúsenejšieho hiring managera. Roman prináša aj riešenie ako komunikovať a riešiť veci v koalícii: „Toto by ste si mali vyvrieskať “potichu” niekde v “kumbálku”…vyfackať sa a dohodnutí odkomunikovať. Ľudí tým odrádzate od dôvery v napredovaniu krajiny.” „Vám dvom už to vládnutie škodí, a nielen vám aj nám občanom,” za väčšinu diskutujúcich to zhrnula Evka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na nedatovanej snímke nový experimentálny liek proti ochoreniu COVID-19 molnupiravir od americkej farmaceutickej spoločnosti Merck & Co.
  2. Cestovanie a Covid-19

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík poslal štipľavý odkaz Matovičovi. Fanúšikovia si ho za to drsne podali!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti