eReport.sk
Igor Matovič, v pozadí Richard Sulík. Foto: tasr

Bude v tejto koalícii niekedy pokoj? SaS má ťažké srdce na Matoviča. Mrzí nás, že porušil dohodu

Niekdy sa zdá, že hádky a nedorozumenia v koalícii pod vedením premiéra Eduarda Hegera nemajú konca kraja. Rozbuškou k problémom majú byť najmä osoby ministrov Richarda Sulíka a Igora Matoviča. Dôvodom na najnovší spor je iniciatíva ministra financií, ktorý chce zaviesť poukazy pre dôchodcov.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) navrhuje poskytnúť 500 miliónov eur dotknutým prevádzkam, ktoré najviac trpeli v prvej, druhej a trpia v tretej vlne pandémie nového koronavírusu. Prevádzky sú zoradené v troch skupinách: HORECA, kultúra, služby. Peniaze by sa k týmto prevádzkam mali dostať prostredníctvom poukazov pre dôchodcov v hodnote 500 eur na osobu. Za Matovičov nápad sa postavil aj koaličný partner a šéf Sme rodina Boris Kollár.

Podľa SaS vraj Matovič porušil dohodu, keď na verejnosť vyrukoval s nápadom 500 eurovej pomoci. – Foto: tasr

Novinku tak oznámili na tlačovom brífingu bok po boku. Ako to už býva u Matoviča zvykom, rypol si aj do SaS. „Počúvame argumenty zo strany SaS, že dajme radšej tým prevádzkam. Ale dajme maximálne 150 eur. Alebo maximálne súhlasia dať dôchodcom nie 500 eur na osobu, ale 150. Ale ak dáme 150 eur dôchodcom na poukazoch to je to isté, ako keď sme dávali sprostredkovateľský bonus 90 eur v hotovosti. To nebude výrazne vyššia motivácia,“ myslí si financmajster. Jeho piatková tlačovka však liberálov zaskočila.

– Foto: fb/stranasas

Mrzí nás, že Igor Matovič porušil dohodu z koaličnej rady. Zástupcovia SaS na koaličnej rade súhlasili s odmenou pre očkovaných seniorov maximálne do výšky 150 eur. Ďalšie navýšenia sme vetovali najmä z dôvodu udržateľnosti verejných financií,“ posťažovali sa na sociálnej sieti saskári. „Z koaličnej rady sme odchádzali s dohodou, že sa budeme o tom ešte rozprávať na základe dát,“ dodali.

Čítajte viac:

  1. Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.

Vzhľadom na to, že neprišlo k dohode a riešenie, ktoré bolo odsúhlasené koaličnou stranou SaS považujem naozaj za nefunkčné a nepomohlo by prilákať dôchodcov k očkovaniu, bohužiaľ, musím komunikovať tento problém aj takto verejne, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách,“ povedal expremiér a zdôraznil, že dôchodcov by k očkovaniu mala prilákať práve vyššia suma za poukážky.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude v tejto koalícii niekedy pokoj? SaS má ťažké srdce na Matoviča. Mrzí nás, že porušil dohodu

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti