Rovnako nezákonne konala i vyšetrovateľka NAKA Martina Babacsová. Ospravedlnenie za Slovenskú republiku poskytlo Jaroslavovi Haščákovi Ministerstvo spravodlivosti SR ešte pod vedením ministerky Márie Kolíkovej. Podpísal ho Ondrej Dostál, štátny tajomník Ministerstva spravodlivosti SR dňa 8.9.2022.
Mohlo by vás zaujímať
Ministerstvo spravodlivosti SR dospelo k záveru, že obvinenie, zadržanie a vzatie do väzby Jaroslava Haščáka bolo nezákonné a bolo tak nezákonným zásahom do jeho základných ľudských práv. Za tieto nezákonné zásahy sa preto Ministerstvo spravodlivosti SR Jaroslavovi Haščákovi ospravedlnilo.
Vyjadrenie Haščáka
„Ospravedlnenie štátu prijímam. Bol by som rád, ak by sa z môjho prípadu štátne orgány poučili a v budúcnosti sa vyvarovali stíhaniu kohokoľvek bez toho, aby na to existoval reálny zákonný dôvod. Trestné stíhanie a väzba sú najzávažnejšími zásahmi štátu do života človeka, ktorých dôsledky sú do veľkej miery nenapraviteľné. Ak je ktokoľvek nútený tieto zásahy znášať nedôvodne, je to v demokratickej spoločnosti neakceptovateľné,“ uviedol Jaroslav Haščák.
Konal už na začiatku roka
Haščák ešte v januári avizoval, že bude za nezákonné obvinenie a následné väzobné stíhanie žiadať od štátu ospravedlnenie alebo náhradu škody. Generálna prokuratúra mu zrušila koncom augusta 2021 obvinenie v súvislosti s kauzou Gorila.
Teatrálne zatknutie
1.decembra 2020 vtrhli do budovy Digital Park v Bratislave po zuby ozbrojení kukláči. Jaroslava haščáka zadržalo Lynx komando. Zásah už vtedy mnohí odborníci, ako i opozícia označovali za vrcholne neprimeraný. Trestné stíhanie Haščákovi ukladalo za vinu korupciu a legalizáciu príjmu z trestnej činnosti.
Gorila
Bolo naviazané na stíhanie bývalého príslušníka SIS Ľubomíra Arpáša. Ten mal v minulosti priamo k finančníkovi údajne vyniesť prepis Gorily. Počas toho mali prebehnúť rôzne obchodné aktivity, ktoré teraz polícia považuje za krytie odmeny za takúto činnosť bývalého príslušníka SIS priamo k finančníkovi Haščákovi.
Dzurinda a spol
Obsiahly spis, ani nahrávky týkajúce sa kauzy Gorila, nepomohli k jej vyšetreniu. Kým vo viacerých médiách sa po prevalení spomínal najmä Robert Fico, ktorý „pil Colu,“ ľudia ako Mikloš, Dzurinda, či Malchárek, ktorých sa kauza týkala oveľa viac a poukazovala okrem iného na korupciu obrovských rozmerov, zostali nepovšimnutí. Mikloš dlho pôsobil v súčasnej vláde ako poradca Richarda Sulíka na ministerstve hospodárstva a Dzurinda oznamuje svoj návrat do politiky, „lebo Slovensko potrebuje slušných ľudí.“
Zdroj: Plus Jeden Deň
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Sudkyňa Záleská a prokurátor Repa konali nezákonne. Štát sa ospravedlnil Haščákovi za stíhanie a väzbu!