tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Juraj Blanár, Robert Fico, poslanci NR SR strany Smer-SD.
Zľava Juraj Blanár, Robert Fico, poslanci NR SR strany Smer-SD. Foto: tasr

VIDEO Fico o energokríze: Vláda už pochopila, že je stratená ako Maďar v kukurici! Netuší, čo má urobiť

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico nie je spokojný s výsledkami rokovania vlády. Sociálni demokrati očakávali návrh jasných opatrení proti zdražovaniu rôznych komodít. Podľa Fica však občania opäť vyšli naprázdno a vláda schválila len jeden návrh týkajúci sa energetiky, ktorý však v súčasnej situácii pre bežného občana nič nerieši.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD).
  3. Robert Fico (Smer-SD) reaguje na otázky maďarskej televízie.
  4. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  5. Kwasi Kwarteng ohlasuje zníženie daní v britskom parlamente.
  6. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  7. Jaroslav Haščák pri zásahu NAKA
  8. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
  9. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.

„My sme včera očakávali na vláde, že príde uragán návrhov, čo všetko ide vláda urobiť, aby to, čo do určitej miery spôsobila sama, teda ten prudký nárast cien elektriny, plynu a všetkého ostatného, dostala pod akú takú kontrolu. Očakávali sme celý rad návrhov, pokiaľ išlo o kompenzácie priemyslu, kompenzácie ľuďom, očakávali sme rôzne návrhy, ktoré sa týkajú zastropovania cien, pretože tých možností, ktoré ponúka Európa je obrovské množstvo. Na naše veľké prekvapenie včera vláda schválila iba jeden návrh zákona, ktorým sa novelizuje zákon o energetike a tento návrh ponúka v skrátenom legislatívnom konaní slovenskému parlamentu,“ povedal Fico na dnešnej tlačovej besede.

„Aj mnohí predstavitelia koalície strácajú trpezlivosť“

Podľa Fica vláda v stredu (21.9.) už pochopila, že je zle – nedobre: „Domnievam sa dámy a páni, že včera vláda pochopila, že je stratená, ako hovoril Béla Bugár, ako Maďar v kukrici! A netuší, čo má urobiť. Domnievam sa, že už aj mnohí predstavitelia vládnej koalície strácajú trpezlivosť. Pretože aj títo predstavitelia majú možno svoje podnikateľské aktivity, majú známych, ktorí majú podnikateľské aktivity, ale predovšetkým majú rodiny, majú príbuzných, ktorí reptajú a hovoria: ´preboha robte niečo´A ak má byť odpoveďou len to, čo vláda včera ponúkla, tak pán Boh ochraňuj túto krajinu, lebo nemáme zase pripravene nič!“

Heger vraj nič nechce prijať bez požehnania EÚ

Opozičný líder tvrdí, že jedným zo základných problémov je to, že sa premiér Eduard Heger (OĽANO) bojí prijímať opatrenia bez rozhodnutia Európskej komisie. To by však znamenalo, že Slovensko opäť len čaká.

„Čo navrhuje komisia a na čo sa spolieha úplne zbytočne Heger je to, že výrobcovia elektrickej energie, bez ohľadu na to, či ide o jadro, či ide o vietor, ide o slnko, ale do tejto kategórie nespadajú výrobcovia elektrickej energie, pokiaľ ide o čierne uhlie a plyn. Budú môcť predávať nimi vyrobenú elektrickú energiu za maximálnu sumu 180 eur za megawatthodinu. Všetko nad tým má prepadnúť na oltár vlasti a krajiny to majú použiť na kompenzácie, na prvky solidarity firmám a občanom,“ konštatuje ďalej Fico.

Fico nerozumie, prečo vláda nechce zdaniť banky, ktoré majú rekordné zisky, či prečo vláda nejde po obchodných reťazcoch, ktoré podľa neho zarábajú ako nikdy.

„Potom je tu druhý návrh Európskej komisie, a to je zavedenie osobitnej dane. R. Fico už hovoril s firmami, ktorých sa to u nás môže dotýkať. Európska komisia hovorí napríklad pri uhoľných baniach, že ak tie v roku 2022 mali zisk o 20% vyšší, ako v troch predchádzajúcich fiškálnych rokoch, tak sa z toho vytvorí základ dane a bude sa platiť daň vo výške 33%. To všetko má spadať do už spomínaného balíka 140 miliárd eur,“ dodala strana v tlačovej správe.

Chce získať peniaze pre ľudí od bánk či reťazcov

Fico sa ďalej vyjadril, že nerozumie, prečo vláda nechce zdaniť banky, ktoré majú rekordné zisky, či prečo vláda nejde po obchodných reťazcoch, ktoré podľa neho zarábajú ako nikdy. Sedieť by k téme podľa neho mala tripartita s účasťou zamestnancov a zamestnávateľov. Do diskusie by podľa strany mali byť zahrnuté aj iné skupiny zástupcov obyvateľov – napríklad vysoké školy, mestá alebo obce.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o energokríze: Vláda už pochopila, že je stratená ako Maďar v kukurici! Netuší, čo má urobiť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku