eReport.sk
Lepšie by to nenapísal ani maestro Jakubisko
Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a jej bakalárska práca. Zdroj: tasr/ fbsamuelmigaľ

Bábkoherečka Remišová: Maroš Žilinka robí z nášho právneho a demokratického štátu, anarchiu!

Sudkyňa Barbara opäť v akcii! Dnešné rozhodnutie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, znovu vyvolalo vášne. Najmä v mainstreamových médiách. A samozrejme medzi špičkovými právnikmi, ktorých je táto vláda plagiátorov a iných hercov, plná. Na sociálnej sieti sa ozvala aj naša najväčšia právna odborníčka. Ktorý právnymi znalosťami tromfne i „experta SaS“ Alojza Baránika. Ten na rozdiel od Veroniky Remišovej, to právo aspoň vyštudoval.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár, predseda NR SR
  2. Iné referendum už bude demokratické
  3. Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa
  4. Nie je demokracia ako demokracia

Sudkyňa Barbara opäť v akcii!

„Generálny prokurátor sa vysmieva do tváre všetkým občanom, ktorí na námestiach chceli spravodlivosť po vražde Jána a Martiny. Namiesto právneho štátu tu máme právnu anarchiu, kde sa rozdáva beztrestnosť cez §363,“ napísala na sociálnej sieti.

Remišová

Tak dokázala zdanlivo nemožné. Spojiť vraždu novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej a dnešné rozhodnutie. V kauze poslanca NR SR Martina Borguľu. Nie je jasné, či si dala naša digitálna líderka námahu pozrieť si aj tlačovú konferenciu. Z nej by sa dozvedela dôvody, pre ktoré Maroš Žilinka rozhodol tak, ako rozhodol.

Obvinenie

Bolo Borguľovi vznesené z večera do rána. Dozvedel sa o ňom z médií. Lebo tak je to, za toho právneho štátu tejto vlády, dobrým zvykom. Navyše mu obvinenie vzniesli bez toho, aby vo veci existovalo trestné oznámenie.

Kým večer ste poškodený, na druhý deň môžete byť v tej istej veci bez ničoho obvinený. Najmä ak sa ma na ten ďalší deň hlasovať v parlamente o vydaní opozičného politika Fica do väzby. Lebo to už je tiež taký nový demokratický zvyk. V minulosti, keď Kollár „neposlúchal“ NAKA zbalila vtedajšieho riaditeľa SIS Pčolinského.

Borguľa

Na sociálnej sieti sa ku kauze vyjadril aj samotný Martin Borguľa.

„Pol roka ste poškodený, prípad je mesiace uzavretý a zrazu prípad zmení vyšetrovateľa a som obvinený! Som presvedčený, že to bolo politické rozhdonutie pred blížiacim sa hlasovaním,“ napísal.

Hľadali márne

Generálny prokurátor okrem iného tiež dnes uviedol, že celý prípad „stál na vode.“ Na to upozornil i Borguľa.

„Celý čas som tvrdil, že ak som uplácal, musí existovať vec, za ktorú som úplatok dával. Tvrdil som to vyšetrovateľovi nielen ja, ale dokonca i Lipšic a Harkabus. Oni mu určili povinnosť, aby taký prípad našiel. Bola prehľadaná prokuratúra, polícia, operatíva a nenašli nič. Presne v týchto intenciách rozhodol generálny prokurátor SR.“

Maroš Žilinka

Dnes na tlačovej konferencii viackrát zopakoval aj vetu, ktorú si neskôr, potom, čo sa naňho spustilo, umiestnil aj na sociálnu sieť:

Zdroj: Fb V.R, GP SR, M.B.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bábkoherečka Remišová: Maroš Žilinka robí z nášho právneho a demokratického štátu, anarchiu!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti