eReport.sk
Nie je demokracia ako demokracia
Zuzana Čaputová v štúdiu TV Joj. Zdroj: fb/nahranetvjoj

Čaputová: Referendum je nástroj priamej demokracie. Práve preto sa ho ako občan nezúčastním

Nie je demokracia ako demokracia. A je rozdiel zjavne aj v tom, či sa občanom Zuzana Čaputová prihovára ako občan alebo prezidentka. Keď treba, dokáže táto oceňovaná žena obojo. Ako prezidentka sa vyjadrila, že ako občan na referendum nepôjde. Nebude však nikomu zazlievať, ak sa ho zúčastní. Aké citlivé! A v záujme ochrany blaha Slovákov a demokracie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputová podľa neho nie je prezidentkou
  2. Smer ako garant stability a suverenity?
  3. Iné referendum už bude demokratické
  4. Rozviazané ruky viac ako zákon?

Nie je demokracia ako demokracia

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa nezúčastní na sobotňajšom (21. 1.) referende o zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami. Chce tak vyjadriť svoj občiansky postoj. Zdôraznila, že rešpektuje inštitút referenda i rozhodnutie každého občana o jeho účasti.

Aj neúčasťou však podľa nej možno vyjadriť postoj. Stanovisko hlavy štátu TASR poskytol jej hovorca Martin Strižinec. Prezidentka predpokladá, že dôvody jej neúčasti na referende sú zrozumiteľné.

Ani referendum ako referendum

„Komunikácia organizátorov referenda bola menej zameraná na jeho obsah a viac na útoky proti názorovým politickým oponentom. Moja neúčasť na referende je vyjadrením môjho občianskeho postoja, ako prezidentka však robím všetky potrebné kroky na to, aby sa ústava zmenila v parlamente do konca januára a v dôsledku toho mohli byť predčasné voľby v čo najkratšom reálnom termíne,“ zdôraznila.

Plná rešpektu

Podčiarkla, že má v úcte referendum ako jeden z mála spôsobov, akým sa občania môžu priamo vyjadriť ku konkrétnym otázkam. Poukázala na to, že ide o jeden z inštitútov priamej demokracie v našej ústave.

„Preto plne rešpektujem rozhodnutie každého občana, ktorý sa na ňom rozhodne zúčastniť. Zároveň však rešpektujem, že aj svojou neúčasťou na referende môžu občania vyjadriť svoj postoj. Buď k samotnej referendovej otázke, alebo voči tomu, kto ho inicioval,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová: Referendum je nástroj priamej demokracie. Práve preto sa ho ako občan nezúčastním

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti