eReport.sk
Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa
Peter Weiss. Zdroj: eReport.

Weiss aj o referende: Keby som nazval voličov múdrosráčmi, okamžite ma rieši vedenie SDĽ!

Bývalý politik a diplomat Peter Weiss si myslí, že dočasná vláda už v súčasnosti nemá právo snažiť sa o pokračovanie svojej existencie. Odvolanie v parlamente a referendum, ktoré je výsledkom opakovanej žiadosti občanov o riešenie situácie, sú podľa Weissa demokratickým prejavom spoločnosti, že požaduje pokračovanie vlády. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) podľa neho robí zo seba samozvane spasiteľa. Vyjadril sa tak pre Plusku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bude z neho právny precedens?
  2. Predseda Smeru o Orbánovi
  3. Iné referendum už bude demokratické
  4. Nie je demokracia ako demokracia

Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa

„Nedôveru mu nevyslovil len parlament ale aj ľudia a on aj napriek tomu robil zo seba spasiteľa a zbieral podpisy,“ uviedol Weiss v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní. „Tá vláda si to všetko zbabrala sama. To boli nevynútené politické chyby. Vláde bola vyslovená nedôvera, vláda padla,“ pokračoval.

„Prijímali zlé opatrenia“

Pôsobenie súčasnej vlády sa podľa skúseného ľavicového expolitika neskomplikovala len faktom, že musela riešiť covid, ekonomickú krízu, či vojnu na Ukrajine, ale aj tým, aké opatrenia zvolila v rámci týchto jednotlivých problémov.

Atómovky boli viac na škodu ako na osoh nielen podľa politikov a komentátorov verejného diania, ale aj podľa Európskej komisie, alebo predmetnej štúdie, ktorej výsledky začala riešiť aj Generálna prokuratúra SR.

„V roku 2021 už vyšla správa EK, ktorá merala úspech boja krajín EÚ s covidom. My sme na konci júna 2021 mali o 80 % vyššiu úmrtnosť ako bol priemer EÚ. Nech sa pán Matovič a pán Krajčí nevyhovárajú,“ konštatuje Weiss.

Urážanie voličov

Urážanie voličov a v prvom rade podporovateľov opozície, sa stalo počas tohto volebného obdobia akýmsi štandardom. A to nielen zo strany vládnych politikov, ale aj zo strany médií. Weiss tvrdí, že v čase, kedy stál na čele Strany demokratickej ľavice, by si podobné praktiky nemohol dovoliť:

„Keby som ja povedal voličom, že sú múdrosráči, tak okamžite zasadne predstavenstvo SDĽ a dvihnú varovný prst, že ešte raz toto urobíš, tak letíš aj keď si tú stranu založil.“

Peter Weiss

Podobné procesy fungovali v štandardných stranách podľa Weissa preto, lebo mali demokratickejší charakter. Strany ako OĽANO však vraj nastavili iný trend. „To sú strany zo svojej podstaty nedemokratické a tieto strany zhodou okolností uchopili moc. Ale neboli pripravená na to, čo občan od víťaznej strany očakáva – spravovať štát,“ pokračuje.

Vyzýva na účasť v referende

Weiss patrí medzi tie osobnosti, ktoré jednoznačne podporujú referendum, ktoré sa koná už túto sobotu. Tvrdí, že sa súčasná vláda snaží silou mocou udržať pri moci a to aj napriek obmedzeným kompetenciám.

Úspešné referendum môže zabezpečiť, že sa Slovensko podobným politickým krízam v budúcnosti vyhne. „To je absolútny politický egoizmus – odmietať predčasné voľby,“ uzavrel Weiss.

Zdroj: Plus7dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Weiss aj o referende: Keby som nazval voličov múdrosráčmi, okamžite ma rieši vedenie SDĽ!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: