eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič sa stále vykrúca z očkovania. Teraz tvrdí, že čakal na toto

Ako premiér doviezol neregistrovanú ruskú vakcínu na Slovensko, čo ho stálo kreslo. Najnovšie kritizuje ministra zdravotníctva za nedostatočnú zaočkovanosť na Slovensku. Vraj už dva mesiace bojuje za úľavy pre vakcinovaných, no sám ešte žiadne očkovanie proti covidu neabsolvoval. Igor Matovič hovorí zakaždým inú verziu k tomu, kedy sa dá očkovať.

Minister financií je jedným z mála politikov, ktorí ešte neabsolvovali očkovanie proti covidu. A necíti ani spoločenskú zodpovednosť za to, že by tak mal spraviť. „Veď ľudia hovoria, že Matovičovi nikto nedôveruje, tak koho ja budem inšpirovať. Ja či sa zaočkujem, alebo nezaočkujem, je to v podstate nenásobí, nedelí,“ vykrúcal sa Matovič v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. „Ešte som stále v 180-dňovej dobe odkedy som prekonal covid. Nie je extrémna potreba, aby som ja motivoval niekoho svojim vlastným očkovaním,“ špekuloval. Nakoniec však z neho vypadlo, že čakal na otvorenie čakárne aj pre mladšie ročníky.

Igor Matovič ukazuje certifikát s negatívnym výsledkom z celopošného testovania na ochorenie COVID-19

Matovič v minulosti prekonal covid. Do očkovania sa nehrnie. Aspoň nie tak ako do celoplošného testovania. – Foto: tasr

Čakal som na obdobie, kedy sa môžu očkovať aj deti od 12 rokov. Keďže Klárka má 12 rokov chcem, aby sme išli na očkovanie celá rodina. Takže zrejme to v najbližšej dobe absolvujeme. Ktorou vakcínou to bude, neviem. Ale nemám nič proti očkovaniu,“ dušoval sa minister financií. Na otázku, či by nebolo vhodné, aby sa dal zaočkovať Sputnikom, už odpovedal expremiér niekoľkokrát. Zakaždým išlo o o inú odpoveď. Raz sa dokonca vyhováral, že potom by sa mu ťažko cestovalo. Minister zrejme zabudol, že sa na neho vzťahuje výnimka.

Matovič chce na očkovanie vyraziť s rodinou. – Foto: tasr

„Keď by ľudia chceli vidieť, že sa Matovič neobáva tej vakcíny, ktorú doniesol, tak symbolicky sa môžem zaočkovať úplne poslednou dávkou, ktorá na Slovensku zostane, keďže som sa z médií dozvedel, že pán minister zdravotníctva už neplánuje pre tých ďalších ľudí, ktorí by sa chceli Sputnikom očkovať zabezpečiť nové dávky,“ prezradil s výčitkou v hlase vicepremiér. „Nemám s tým najmenší problém. Existujú aj kombinácie vektorových a mRN vakcín. Teoreticky si prvýkrát môžem dať Sputnik, druhýkrát Pfizer,“ zamyslel sa nad svojim plánom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport