eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

MATOVIČ KLAME? Vraj nedostal termín na očkovanie Sputnikom. Takáto je pravda podľa Lengvarského!

Niekto tu zavádza! Expremiér Igor Matovič sa predvčerom posťažoval novinárom, že by sa aj dal zaočkovať vakcínou Sputnik V, za ktorú toľko loboval, ale stále nedostal termín. Situáciu sa rozhodol preveriť aj samotný minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Aká je teda pravda? Slova šéfa rezortu vás prekvapia.

Matovič bez termínu

V stredu na pôde úradu vlády sa otvorila téma čakateľov na neregistrovanú vakcínu ruskej výroby Sputnik V. V ten deň tak čakala na očkovaciu látku vyše tisícka záujemcov a medzi nimi bol aj súčasný minister financií. Ten už na termín čaká okolo troch týždňov. „Pripadá mi to dosť pofidérne. Uvidíme, či príde skôr, ako exspiruje vakcína,“ krútil hlavou prekvapený bývalý predseda vlády.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).

Vladimír Lengvarský – Foto: tasr

Matovič prisľúbil, že tému čakania na Sputnik preberie so samotným ministrom zdravotníctva. „Budem sa pýtať ministra zdravotníctva, ako je to možné,” dušoval sa Matovič. Lengvarský neskôr reagoval, že situáciu overí s Národným centrom zdravotníckych informácií.

Viac o Sputniku V tu:

Matovič s termínom

Vladimír Lengvarský v stredu pre portál Postoj.sk priznal ako dopadlo jeho preverovanie ohľadom zaslania termínu Matovičovi. Minister prezradil, že slová expremiéra naozaj preklepol a zistil, že mu termín zaslaný už bol.

Čo je zaujímavé, tak vraj už v stredu ráno, teda predtým, ako expremiér tvrdil, že mu termín vytýčený ešte nebol. Ako si teda vysvetliť Matovičove slová? „Možno si len neprečítal správu, nechcem sa do toho viac miešať,” vyhýbvo odpovedal minister na otázku, čo si o Matovičovom vyjadrení myslí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport