eReport.sk
Peter Sagan, foto:tasr

Štvrtá etapa okolo Švajčiarska. Sagan skončil na 134. mieste

Juhoafrický cyklista Daryl Impey triumfoval v stredajšej 4. etape 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska. Jazdec stajne Israel-Premier Tech sa presadil v špurte a 190,8 km dlhú trasu z Grenchenu do Brunnenu zvládol za 4:14:09 h. Druhý finišoval Austrálčan Michael Matthews (BikeExchange-Jayco) a tretí skončil Dán Sören Kragh Andersen (DSM).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vladimír Weiss st., nový tréner Slovana Bratislava
  2. Peter Sagan, slovenský cyklista, vyhral 10. etapu na Gire
  3. Peter Sagan, slovenský cyklista, vyhral 10. etapu na Gire

Slovák Peter Sagan o popredné miesta nebojoval a do cieľa prišiel s desaťminútovou stratou na 134. mieste. Na čele celkového poradia sa udržal Brit Stephen Williams z Bahrajnu-Victorious, ktorý vedie o šesť sekúnd pred Dánom Andreasom Kronom (Lotto Soudal) a o sedem pred krajanom Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers).

V stredu bola na programe zvlnená etapa. V jej závere, necelých 20 km pred cieľom, čakalo na pelotón stúpanie 2. kategórie na Sattel (3,8 km, 7,6%), ktoré mohlo ako posledné výraznejšie zamiešať kartami v boji o etapové vavríny.

Únik dňa sa sformoval asi po 20 km, keď sa na čelo dostala trojica Matthew Holmes (Lotto-Soudal), Markus Hoelgaard (Trek-Segafredo) a Jimmy Janssens (Alpecin-Fenix). Pelotón ju však nepúšťal na viac než tri minúty a situáciu sa nezmenila ani po sto kilometroch. Koniec úniku prišiel na začiatku stúpania na Sattel. Na ňom odpadli viacerí jazdci a medzi najlepšími sa neudržal ani Sagan. O triumf tak bojoval zredukovaný pelotón, v ktorom zostalo asi 50 pretekárov. V závere mal najlepšie nohy Impey. Pre tridsaťsedemročného veterána to bolo jubilejné 30. víťazstvo.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štvrtá etapa okolo Švajčiarska. Sagan skončil na 134. mieste

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti