eReport.sk
Obvinený Dušan Dědeček.
Dušan Dědeček si vypočul verdikt súdu. Foto: tasr

Stráži Dědečka polícia? Ľudia podpisujú petíciu za jeho doživotie. Deaflympijský výbor čaká hĺbková kontrola


O tom, či zostane Dušan Dědeček na slobode, sa má nanovo rozhodnúť v tento piatok. Na slobode ho potom, ako zabil päť mladých ľudí a niekoľko ďalších zranil, zrejme stráži polícia. Z peňazí daňových poplatníkov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil
  2. Kurilovská by mala vraj vyvodiť zodpovednosť za postrelenie študentky.
  3. Politička Anna Belousovová na oslavách prijatia Deklarácie o zvrchovanosti v Starej Bystrici.
  4. Obvinený Dušan Dědeček.
  5. Inštitút väzby je na Slovensku stále problematický

Petíciu s názvom „Doživotný trest odňatia slobody bez možnosti podmienečného prepustenia pre Dušana Dědečka, ktorý svojim konaním usmrtil piatich mladých ľudí a ďalších vážne zranil,“ doteraz podpísalo takmer 30-tisíc ľudí.

Kontrola výboru

Portál Zregiónu.sk prináša správu o tom, že Deaflympijský výbor, v ktorom pôsobil Dědeček aj jeho syn, čaká hĺbková kontrola z ministerstva školstva. V rámci fungovania a organizácie Deaflympijského výboru Slovenska bol Dušan Dědeček generálnym sekretárom a jeho syn Lukáš Dědeček pôsobil vo výbore pre kontrolu. Ak by ste čakali, že ide o stret záujmov, Zákon o športe, to umožňuje a nevidí v tom žiadny problém. Kontrola má začať v novembri tohto roka.

Státisíce

Podľa údajov v CRZ, je zrejmé, že z Ministerstva školstva tiekli do Deaflympijského výboru státisíce Eur. V roku 2021 to bolo  478.066 Eur a v roku 2022 to bolo ešte viac – 524.657 Eur. To však nie je všetko, ďalšie peniaze dostávali aj zo Slovenského paraolympijského výboru pre zdravotne postihnutých športovcov. V roku 2021 to bolo 155.616 Eur a v roku 2022 získal približne takú istú sumu.

Stráži ho polícia?

Portál Topky, priniesol informáciu, že pred bytom Dědečka, sa od jeho prepustenia z väzby, pohybuje deň/noc auto, ktoré pôsobí, ako auto policajnej hliadky v utajení. Topky kontaktovali vo veci aj políciu, tá svoju odpoveď sformulovala stručne: „Nebudeme sa vyjadrovať.“

Zdroj: zregionu,topky

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stráži Dědečka polícia? Ľudia podpisujú petíciu za jeho doživotie. Deaflympijský výbor čaká hĺbková kontrola

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne