eReport.sk
Minimálna mzda sa na Slovensku zvyšuje
Ilustračné foto: tasr/ap

Štát bude rozdávať peniaze! O koľko si prilepší veľká skupina ľudí?

AKTUALIZOVANÉ Štát bude rozdávať peniaze! Sumy rodičovského príspevku sa zvýšia o desiatky eur o päť mesiacov skôr. Pre rodičov, ktorí pred nástupom na rodičovskú dovolenku pracovali a mali nárok na materskú dávku, pôjde od začiatku augusta tohto roka o nárast sumy tejto dávky o 60,70 eura na 473,30 eura.

Štát bude rozdávať peniaze!

Pre rodičov, ktorí pred narodením dieťaťa nepracovali a nedostávali preto materskú dávku zo Sociálnej poisťovne, rodičovský príspevok od začiatku augusta stúpne z 301 eur na 345,20 eura. Rodičovský príspevok sa tak bude mimoriadne valorizovať už od 1. augusta tohto roka, a nie až od 1. januára budúceho roka. Od 1. januára budúceho roka sa však rodičovský príspevok zvyšovať nebude. Uvádza portál Startitup.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Draxler má na Američanov otázky
  2. Čaputová na sneme ZMOSu
  3. Robert Fico,

Vyplýva to z pozmeňovacieho návrhu poslankyne za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej k novele zákona o sociálnom poistení, ktorý schválil parlament.

Prilepšia si aj seniori

Starobní dôchodcovia na Slovensku už v máji dostávajú prvé rodičovské dôchodky. Na piatkovej tlačovej besede o tom informoval. Ešte vtedy dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Rodičovské dôchodky Sociálna poisťovňa tento mesiac vyplatí 852-tisíc penzistom v celkovej sume 260 miliónov eur. „Rodičovský dôchodok podporuje zásluhovosť,“ povedal Krajniak.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štát bude rozdávať peniaze! O koľko si prilepší veľká skupina ľudí?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php