eReport.sk
Bývalý minister školstva
Juraj Draxler, exminister školstv. Foto: tasr

Draxler: Bývalí europoslanci môžu získať jednorazovú penziu až 375-tisíc eur!


Byť členom Európskeho parlamentu patrí k tým lepším politickým džobom v Európe. Plat poslanca je 8.800 eur v hrubom. Mesačne. K tomu ešte patria štedré príplatky na asistentov a podobne, píše na sociálnej sieti politik a exminister školstva za SMER Juraj Draxler.

„Bývalí členovia Európskeho parlamentu môžu získať jednorazovú penziu vo výške 375-tisíc eur,“ začína Draxler svoj status.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?
  2. Posledný Križiak
  3. voľby prieskum

Štedré platy i dôchodky

„Poslanci majú aj štedré dôchodky,“ Píše Draxler: „Špeciálne tí, ktorých zvolili ešte pred rokom 2009, keď fungovala zvlášť štedrá schéma. Teraz má ale tento penzijný fond dlhodobé problémy. Štedré dôchodky (od 2 do 7 tisíc mesačne) sa nezhodujú s príjmami fondu.“

Ako Draxler vysvetľuje, preto vedenie parlamentu rozhodlo, že sa dlhodobých nákladov zbaví. A to tak, že exposlancov, ktorí budú chcieť, jednorazovo vyplatí. Fondu to z dlhodobého hľadiska stále prinesie šetrenie.

Jedni robia, druhí len rečnia

„Sú europoslanci platení veľa či málo?,“ pýta sa rečnícky Draxler a pokračuje: „To záleží od toho, ako v každej práci, ako pracujú. Niektorí naozaj pracujú na zložitých legislatívnych riešeniach a ešte popri tom venujú veľa času rôznym osvetovým aktivitám a podobne.“

Draxler však zároveň dodáva, že „iní si prídu trošku zarečniť, urobia z toho video pre domáce publikum a to je tak všetko“.

Pre malé krajiny ako Slovensko je podstatné podľa neho najmä to, akí ľudia ho zastupujú tam, kde platí národné veto (teda na úrovni zástupcov národných vlád a ľudí, ktorí im radia).

Ale dôležití sú podľa jeho slov aj tí ľudia v europarlamente. „Ako v každom parlamente – niektorí pracujú a niektorí len tlačia tlačidlá a popritom sa predvádzajú. Za desaťtisíc mesačne,“ uzatvára svoj status Juraj Draxler.

Zdroj: fb/draxlerjuraj

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler: Bývalí europoslanci môžu získať jednorazovú penziu až 375-tisíc eur!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: