eReport.sk
Robert Fico,
Robert Fico, foto: FB/RF

VIDEO Fico chce koniec mediálnych konšpirácií: Verím, že polícia a prokuratúra začnú konať!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico kritizuje korporátne médiá za ich komentáre k rozsudku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v kauze Kuciak. Denník SME totižto obviňuje sudcov ŠTS z korupcie. Fico verí, že tento výrok neostane bez povšimnutia a že príslušné orgány činné v trestnom konaní médium vyzvú, aby preukázalo svoje tvrdenia, alebo čelilo ich následkom. „Súd nemohol k tomuto verdiktu dospieť sám od seba; Marián Kočner alebo niekto iný si jeho rozhodnutie kúpil, alebo sa nejakým iným spôsobom postaral o výsledok. A nič nás nepresvedčí o opaku,“ napísal redaktor denníka.

„Takže, keď vyšetrovateľ, prokurátor alebo súd rozhodnú inak ako si želajú médiá a skrachovaní vládni politici, ide o skorumpované rozhodnutie. Keď rozhodnú podľa ich predstáv, ide o jasný príklad spravodlivosti. To, čo napísal dnes denník SME, nie je kritikou, ide o priame obvinenie členov senátu ŠTS z korupcie. Verím, že toto krivé obvinenie som si nevšimol len ja. Taktiež verím, že polícia a prokuratúra začne v tejto veci konať z úradnej povinnosti a nebude čakať na podanie trestného oznámenia,“ reaguje Fico vo svojom najnovšom videu.

Rozsudok mal byť vraj základom pravicovej a liberálnej kampane

Rozsudok ŠTS je podľa Fica pre médiá sklamaním hlavne preto, lebo na ňom chceli postaviť kampaň pre svoje spriaznené politické strany. Tá sa však vzhľadom na oslobodenie Kočnera na tomto rozsudku nepostaví.

Zdroj: yt/smersd

„Na tomto rozsudku si chceli postaviť celú predvolebnú kampaň, lebo na ničom inom si nemôžu. Čo budú hovoriť, že urobili zo Slovenska druhú najchudobnejšiu krajinu v EÚ alebo že máme historicky najhoršie verejné financie alebo že nám prepadnú miliardy z EÚ fondov a Plánu obnovy?,“ pýta sa ďalej Fica.

Nebezpečie pre demokraciu?

Podobné výroky podľa opozičného lídra preukazujú to, že scéna tzv. hlavného prúdu stráca súdnosť a zmysel pre demokraciu. A to je podľa sociálnych demokratov nebezpečné.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tomáš OSTRO o Matovičovej volebnej "korupcii
  2. Prirodzený partneri?
  3. S Hegerom nechce nikto spolupracovať!
  4. Višňovský naložil hokejovému zväzu

„Médiá strácajú súdnosť a v svätej vojne proti Smeru sú schopné všetkého. Zúfalci zo stroskotanej vládnej koalície sa môžu cítiť povzbudení, že im médiá prekryjú a ospravedlnia akékoľvek zverstvo proti Smeru. Takáto strata súdnosti v kombinácii s povzbudenými zúfalcami môže viesť k takým útokom na právny štát a demokraciu. O ktorých sa nám nesníva ani v tých najhorších snoch,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico chce koniec mediálnych konšpirácií: Verím, že polícia a prokuratúra začnú konať!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php