eReport.sk
Pláž v chorvátskom meste Rijeka.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Ukrajinci na okraji záujmu? Bulharsko si to už nemôže dovoliť, prioritou sú dovolenkári!

Vojnoví utečenci z Ukrajiny, ktorí našli útočisko v Bulharsku, sa pred začiatkom letnej dovolenkovej sezóny majú presťahovať z hotelov na pobreží Čierneho mora do prijímacích centier. Informovala o tom agentúra DPA. „Bulharsko si už nemôže dovoliť ubytovávať ukrajinských občanov v hoteloch na pláži,“ vysvetlila podpredsedníčka vlády Kalina Konstantinovová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Letná dovolenka v Grécku.
  2. Hasič kráča okolo zničeného auta po vyčíňaní tornáda v nemeckom Lippstadte 20. mája 2022.
  3. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
  4. Most Pelješac v južnom Chorvátsku
  5. Na ilustračnej snímke pracovisko cudzineckej polície počas otvorenia veľkokapacitného asistenčného centra pomoci pre utečencov z Ukrajiny v Bratislave 28. marca 2022.
  6. Migranti v Pobytovom utečeneckom tábore v Gabčíkove.
  7. Emma Smetana a Jordan Haj


So sťahovaním ukrajinských utečencov sa má začať v najbližších dňoch. Podľa úradov sa v Bulharsku zdržiava približne 90.000 ľudí z Ukrajiny. Turistická sezóna na pobreží Čierneho mora sa začína v prvej polovici júna, doplnila DPA.

Ukrajinci sa sťahovať nechcú

Mnohí ukrajinskí utečenci sa zatiaľ odmietajú presťahovať z hotelov na pobreží do štátnych rekreačných zariadení vo vnútrozemí krajiny. Obávajú sa sťaženého prístupu k lekárskej starostlivosti či obmedzených možností na nákupy v týchto niekedy odľahlých dovolenkových strediskách.  Podľa dostupných informácií zatiaľ využilo možnosť presťahovať sa do vnútrozemia len asi 500 utečencov z Ukrajiny.

Bulharsko je pre vojnových utečencov z Ukrajiny najmä tranzitnou krajinou, odkiaľ väčšinou cestujú ďalej do strednej Európy. Od začiatku vojny na Ukrajine vstúpilo na územie Bulharska takmer 300.000 utečencov z Ukrajiny. Podľa oficiálnych údajov z pondelka ich v Bulharsku zostalo 90.365. Sú ubytovaní v hoteloch, ale aj u priateľov, príbuzných alebo dobrovoľníkov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinci na okraji záujmu? Bulharsko si to už nemôže dovoliť, prioritou sú dovolenkári!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti