eReport.sk
Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022.
Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022. Foto: tasr/ap

Ukrajinskí utečenci už musia vo Varšave a v Krakove platiť za verejnú dopravu

Ukrajinskí utečenci už musia od stredy 1. júna v dvoch poľských najväčších mestách Varšava a Krakov platiť za verejnú dopravu. Informoval o tom portál verejnoprávnej poľskej televízie tvp.info.

Po tom, čo Rusko 24. februára napadlo Ukrajinu a začalo vojnu, väčšina poľských miest umožnila utečencom, ktorí prišli do Poľska, využívať verejnú dopravu bezplatne. Teraz budú musieť platiť za cestovné lístky tak ako všetci ostatní, píše aj tlačová agentúra PAP.

To, že donedávna nevídaná solidarita s vojnovými utečencami z Ukrajiny opadá a ustupuje ekonomickým záujmom jednotlivých krajín potvrdzuje aj rozhodnutie Bulharska, ktoré prestane ubytovávať ukrajinských občanov v hoteloch na pláži. Ku zmene, ktorá sa týka bezplatnej prepravy osôb z Ukrajiny pristúpila aj slovenská vláda.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinskí utečenci už musia vo Varšave a v Krakove platiť za verejnú dopravu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti