eReport.sk
Andrej Stančík, štátny tajomníik rezortu zahraničia a diplomacie (OĽANO)
Andrej Stančík, štátny tajomníik rezortu zahraničia a diplomacie (OĽANO). Zdroj: fb A. Stančík

Stančík: Slobodu prejavu a demokraciu ideme chrániť blokovaním „škodlivých názorov!“

Štátny tajomník rezortu zahraničia a diplomacie, poukázal vo svojom najnovšom poste na sociálnej sieti aj na novú úlohu Rady pre vysielanie a retransmisiu. Tej sa v lete zmenil názov na Radu pre mediálne služby a rozšírili sa jej kompetencie. Ide spolu so slovenskými televíziami bojovať proti „dezolátom,“ „hoaxerom“ a „dezinformátorom,“ A na ochranu demokracie, obmedzovať iné názory na sociálnych sieťach. Ak si kladiete otázky o totalite, pýtate sa správne.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  3. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  4. Ilustračné foto
  5. Andrej Stančík, štátny tajomník rezortu zahraničia
  6. Rusko a Putin
  7. Hamranove akcie sú neskutočným fiaskom
  8. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  9. Policajt stojí pred Strednou odbornou školou v Novákoch.

Rezort diplomacie si podľa Stančíka uvedomuje, aké veľké nebezpečenstvo Slovensku hrozí nielen zo strany domácich „hoaxerov,“ ale i cudzích mocností, ktoré „operujú na našom území.“

„Ide im o rozbitie našej demokracie, chcú nás vyhnať z NATO a EÚ, zasievajú chaos a nenávisť a odkláňajú nás od našej zahraničnopolitickej orientácie, „ píše pán tajomník.

Rada pre mediálne služby

Ako sa po novom nazýva Rada pre vysielanie a retransmisiu, dostala s požehnaním Hegerovej vlády nové kompetencie. Proti dezinformáciám tak nebude bojovať len NBÚ, či neziskovky.

Hlavným poslaním Rady je podľa Stančíka “ presadzovať verejný záujem a vykonávať reguláciu v oblasti bežného vysielania, ale aj vo vzťahu k platformám ako YouTube, či Facebook a v neposlednom rade chrániť slobodu prejavu.

Riaditeľ

Rady Ľuboš Kukliš, ako ozrejmil štátny tajomník, vedie pracovnú skupinu venovanú problematike online dezinformácií na najdôležitejšom medzinárodnom fóre pre regulátorov audiovizuálnych médií v kontexte EÚ.Stančík tiež podotkol, že „Rada bude zohrávať dôležitú úlohu pri implementácií európskych politík ako Digital Services Act. DSA ukladá veľkým online platformám povinnosť hodnotiť riziká obsahu, ktorý sa v ich priestore nachádza a jeho možného zneužitia, vrátane šírenia dezinformácií.

Blokovaním za záchranu slobody slova!

Rada taktiež bude po novom prijať potrebné opatrenia na obmedzovanie šírenia takéhoto obsahu. To, kto bude a na základe čoho rozhodovať a vyhodnocovať, čo je „škodlivý názor,“ pán tajomník neobjasnil. Chcelo by to možno nové ministerstvo… Na záver Stančík dodal:

„Ak má prísť k nejakej forme regulácie, najlepšie bude, ak príde z úrovne EÚ. Hlavná výhoda členstva v EÚ je, že máme lepší vplyv ako hráč so skoro 500 miliónovým trhom.“

Andrej Stančík, štátny tajomník rezortu zahraničia a dipl

Vzhľadom na nízky vek, Andrej Stančík z totalitného režimu asi veľa na vlastnej koži nezažil. A zdá sa, že pri svojich povinnostiach, si zatiaľ ani nenaštudoval temné obdobie slovenskej histórie, päťdesiate roky. Politické procesy, ktoré sa vykonávali na našom území najmä od roku 1948 do roku 1954, totiž začínali práve podobnými vyhláseniami a skutkami.  

Podľa Ústavu pamäti národa, bolo vďaka nim popravených 45 ľudí a odsúdených približne 25-tisíc. Boli medzi nimi aj tí, čo spochybňovali alebo otvorene kritizovali režim a jeho nastavenie.

Zdroj: fb A. Stančík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík: Slobodu prejavu a demokraciu ideme chrániť blokovaním „škodlivých názorov!“

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php