eReport.sk
Ján Volko, foto:tasr

Šprintér Ján Volko sa olympiády nevie dočkať! Bude zlatou nádejou pre Slovensko?

Najrýchlejší slovenský šprintér Ján Volko sa teší na svoju premiéru pod piatimi olympijskými kruhmi. V Tokiu sa predstaví na stovke i dvojstovke. Sezónu odštartoval úspešne, keď na halových ME v Toruni vybojoval bronz na 60 m, a v konkurencii najsilnejších atlétov sveta už nebude mať čo stratiť.

Nepociťuje žiaden tlak

„Po mentálnej stránke sa cítim dobre, nie je na mňa vyvíjaný žiaden tlak. V pohode som aj fyzicky. Zranenie, z ktorého som sa liečil, je už v poriadku. Očakávania od seba nemám. Nepôjdem tam robiť štatistu, zabojujem o čo najlepší výsledok, no už samotná účasť je pre mňa splnený cieľ,” povedal Volko v utorok na stretnutí s novinármi. Prísne limity na OH Volko nezabehol, v oboch najkratších šprintoch sa predstaví na základe rebríčkového postavenia: „Chcel by som v Tokiu absolvovať viac ako dva behy. To znamená aspoň v jednej disciplíne postúpiť z rozbehov. Závisí to však aj od súperov. Keď budú rýchlejší a ja podám kvalitný výkon, budem spokojný. Dostať sa do semifinále bude podľa mňa na hranici zázraku.”

FOTO ÚSPEŠNÉHO SLOVENSKÉHO ATLÉTA JÁNA VOLKA NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Najväčší športový sviatok sa bude pre pandémiu koronavírusu konať pred prázdnymi tribúnami. Slovenského šprintéra tento fakt neteší: „Diváci sú dôležití pri podávaní kvalitných výkonov. Keď vás nikto nepovzbudzuje, je to smutné. Obzvlášť, ak sa bude pretekať na obrovskom štadióne pre 60.000 ľudí. Ja mám rád interakciu s divákmi, aj keď nepovzbudzujú mňa. Pozitívne je, že sa olympijské hry konať budú. Nič iné sa vyzdvihnúť nedá.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. bujaré oslavy fanúšiko
  2. Peter Sagan v Bore skončil

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport