eReport.sk
bujaré oslavy fanúšiko
bujaré oslavy fanúšikov, foto:tasr

Bujaré oslavy v Taliansku: Fanúšikovia obsadili námestia po celej krajine!

Zisk titulu na futbalových majstrovstvách Európy premenil talianske mestá na dejiská obrovských osláv. Davy fanúšikov zaplnili námestia v Miláne, Neapole i Ríme, cesty zapchali stovky trúbiacich áut a dokonca aj polícia ignorovala inak prísne trestané kúpanie sa vo fontánach.

Titul rozpútal peklo

Taliani získali titul po tom, ako vo Wembley zdolali domácich Angličanov 3:2 v rozstrele (1:1 po predĺžení) a priaznivcov od masových osláv neodradila ani pandémia koronavírusu. Oslavy si však vyžiadali aj zranených, podľa agentúry DPA v Miláne ošetrili pätnásť ľudí, traja utrpeli vážne zranenia. Jeden človek prišiel po explózii pyrotechniky o prst na ruke. Polícia musela na námestí pri Milánskom dóme sporadicky zasahovať v snahe udržať verejný poriadok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Emma Zapletalová, má vysoké ambície na olympiáde
  2. Lando Norris bol okradnutý počas finále EURA
  3. Peter Sagan v Bore skončil

Fanúšikovia obsadili známe talianske námestia

V Ríme na Piazza Trilussa sa zišli tisíce ľudí, ktorí povyliezali na pouličné osvetlenia a odpaľovali zábavnú pyrotechniku, polícia oblasť obkľúčila, ale proti rozjareným priaznivcom napokon nemusela zakročiť. Opačná situácia zavládla v Londýne, kde polícia zatkla 49 výtržníkov. Vyčíňanie sklamaných fanúšikov si vyžiadalo 19 zranených strážcov zákona. „Je smutné, že 19 našich policajtov utrpelo pri stretoch s davom zranenia. To je neakceptovateľné,“ citovala agentúra DPA z oficiálneho vyhlásenia londýnskej polície.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bujaré oslavy v Taliansku: Fanúšikovia obsadili námestia po celej krajine!

Futbal

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti