eReport.sk
Cristiano Ronaldo, foto:ig/cr7

Cristiano Ronaldo získal Zlatú kopačku. Česi hovoria o nechutnej krádeži!

Majstrovstvá Európy sa skončili v nedeľu, keď dokázali talianski futbalisti vo finále poraziť domáce Anglicko (2:1 po penaltách). Tradične okrem trofeje pre celkového víťaza sa odovzdávali aj individuálne ocenenia. Jedným takým je aj cena pre najlepšieho strelca. Po tentoraz sa raduje z víťazstva nestarnúci portugalský kanonier Cristiano Ronaldo. To sa však nepozdáva českým fanúšikom a médiám. Prečo?

Bola to krádež?

Dôvod je jednoduchý. Dvadsaťpäťročný český reprezentant Patrik Schick odohral na majstrovstvách Európy skvelé zápasy, ku ktorým si pripísal rovnako ako Ronaldo päť gólov. Všetko nasvedčovalo tomu, že práve český miláčik bude tým oceneným hráčom, avšak boli na omyle. UEFA doviedla tieto “šialené” cestovateľské majstrovstvá starého kontinentu cez Azerbajdžan až do Absurdistanu. Cristiano Ronaldo (36) a Patrik Schick (25) dali zhodne päť gólov, portugalská celebrita svetového kalibru bola vyhlásená víťazom preto, že pridala jednu gólovú asistenciu. České média na čele s ich futbalovými fanúšikmi označili vyhodnotenie súťaže za nechutnú krádež.

Podľa českých médií mal získať Zlatú kopačku Patrik Schick – Foto: tasr

Mohlo by vás zaujímať

  1. Emma Zapletalová, má vysoké ambície na olympiáde
  2. Peter Sagan v Bore skončil
  3. Výprava Slovenska do Tokia
  4. cyklisti na Tour de France

Zhoda po dlhých rokoch

Dvaja hráči nastrieľali na finálovom turnaji majstrovstiev Európy rovnaký počet gólov. Stalo sa to prvýkrát od roku 2000, kedy boli Holanďan Patrick Kluivert a vtedajší Juhoslovan Savo Miloševič tiež na piatich presných zásahoch . Víťazmi o streleckú korunu boli obaja.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport