eReport.sk
Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
Tomáš Taraba. Foto: tasr

Spisovateľ brutálne zotrel Tarabu: Vy o bitke pri Viedni viete úplné ho*no!

Poriadne sa do neho pustil! Pred niekoľkými dňami bolo výročie rozhodujúcej bitky medzi Osmanskou ríšou a Habsburgovcami, známej aj ako Bitka pri Viedni. K ikonickej bitke sa radi vracajú nielen historici, ale aj politici, ktorí s radosťou ohýbajú udalosť vo svoj prospech. Na sociálnych sieťach si ju tak pripomenul aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba, ktorého si za jeho nepresnosti podal kadekto na internete. Jedným z kritikov bol aj známy slovenský spisovateľ Juraj Červenák, ktorý vo svojich dielach čerpá aj z bohatej slovanskej histórie. Tak, ako zotrel politika sa nevidí každý deň!

Arabov si pomýlil s Turkami

„Dnes je historicky významný deň. 12. 9. 1683 bola rozhodujúca bitka pri Viedni, kedy 260 000 moslimská armáda bola porazená 60 000 armádou. V ten deň bola kresťanská Európa ohrozená ako asi nikdy predtým. Arabi si už niesli aj osadenstvo, nakoľko rátali s istým víťazstvom. Pred bitkou bola zasväcujúca bohoslužba všetkých bojovníkov. Pápež sv. Ján Pavol II dané miesto ako pontifik navštívil,“ načrel do minulosti Taraba, no poriadne sa sekol.

Ostrý komentár na adresu Tarabu. – Foto: FB/TT

Bitka, na ktorú sa odvoláva veru nebola s Arabmi ale s Turkami. Už pri letmom prelete internetom aj laik zistí, že obidve skupiny obyvateľstva majú síce spoločné náboženstvo teda Islam, no nejde o synonymum jedného pojmu.

Viac zaujímavých článkov:

  1. Boris Zala

„Arabi, hej?“ pýta sa uštipačne v jednom z komentárov pod statusom slovenský autor Juraj Červenák. Ide o spisovateľa, ktorý sa preslávil najmä fantasy historickými sériami ako Černokňažník, Bivoj či Stein a Barbarič. Vo svojich dielach často vychádza z konkrétnych historických faktov a udalostí a niektoré príbehy sú zasadené práve do obdobia protitureckých vojen.

Spisovateľ Juraj Červenák – Foto: FB/JČ

„Zákerné a pri***ané“

Niet sa teda čomu diviť, že Tarabov status ho zaujal a aj poriadne podráždil. „Aj tie počty vojsk boli úplne iné, plus vaša predstava, že sa bitka odohrala v ten deň, obliehanie Viedne v roku 1683 trvalo asi dva mesiace, tiež svedčí o tom, že o téme viete úplné ho*no a len ju na sedláka zneužívate na šírenie svojej ľudáckej propagandy,“ chrstol politikovi do tváre Červenák.

Spisovateľ zašiel ešte ďalej a na poslancovi nenechal nitku suchú. „Ani nebudem obšírnejšie písať o tom, že porovnávať vtedajšiu vojenskú expanziu Osmanskej ríše do Európy so súčasnými vlnami väčšinou zbedačených utečencov, je tak veľmi mimo misu, že je to až zákerne zlé a tak celkovo pri***ané,“ udrel do Tarabu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spisovateľ brutálne zotrel Tarabu: Vy o bitke pri Viedni viete úplné ho*no!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti