eReport.sk
Foto: tasr

EXKLUZÍVNE FOTO: Tajné stretnutie Pellegriniho so známym podnikateľom. Čo spolu títo dvaja riešili?


Peter Pellegrini zavítal za známym biznismanom, ktorý má povesť poradcu politických lídrov. Išlo o priateľskú návštevu alebo si bývalý šéf vlády prišiel po rozumy?

Nešlo o nikoho iného, ako o bývalého šéfa spravodajskej televízie Michala Gučíka, u ktorého sa politické  špičky v minulosti striedali ako na bežiacom páse. Zdá sa, že po kontakty na dôležitých ľudí nemusí chodiť ďaleko ani dnes. Na kus reči za bývalou hereckou hviezdou totiž minulý týždeň zavítal samotný expremiér a šéf novozniknutej strany Hlas – SD Peter Pellegrini. Počas krízy si politici chodili ku Gučíkovi po rady. Rozhodol sa Pellegrini kráčať v šľapajách svojich kolegov?

Narodeninové stretnutie

„Prekvapuje ma, že vás to zaujíma, ale dobre,“ reagoval Gučík na otázku, prečo sa stretol s expremiérom.  Bývalý šéf vládneho kabinetu Peter Pellegrini mal minulý týždeň dôvod otvárať šampanské. Dovŕšil totiž 45 rokov a práve narodeniny lídra sociálnych demokratov mali byť dôvodom nečakaného stretnutia.

Michal Gučík od roku 2010 do roku 2012 stál na čele známej spravodajskej televízie. Foto: tasr

„Mal narodeniny, tak som mu volal a opýtal som sa ho, že kam mu môžem prísť potriasť pravicou. Povedal, že nenaháňaj sa, keď pôjdem náhodou okolo, tak sa zastavím. Potom mi brnkol, že teda ide okolo a či som doma. Takže tak,“ vysvetlil dôvod stretnutia Gučík pre eReport.sk.

Kurióznymi sú aj manévre známej dvojice počas samotného stretnutia v bratislavskej Vrakuni. Minulý štvrtok totiž pred Gučíkovým domom zaparkovala vládna limuzína s Pellegrinim, na ktorú má ešte, ako dosluhujúci podpredseda parlamentu stále nárok. Predseda Hlasu si následne na to presadol do Gučíkovho auta a išli sa previezť po okolí. Nakoniec sa vrátili opäť pred dom bývalého exšéfa spravodajskej televízie.

Gučík s Pellegrinim sa stretli minulý štvrtok. Foto: Vlado Benko jr.

Poprel špekulácie

Podľa informácií z politických kuloárov má mať práve Peter Pellegrini záujem o jednu z Gučíkových nehnuteľností. Čo by dosvedčovala aj zvláštna jazda autom po vrakunských uličkách. „Pellegrini si odo mňa určite nekupuje žiadny dom,“ odmietol špekulácie podnikateľ. Samotný šéf Hlasu si v súčasnosti užíva luxus apartmánu bytového komplexu pri brehu Dunaja.

Nechá si radiť od Gučíka?

„Pána Pellegriniho poznám dlhé roky a musím povedať, že si ho nesmierne vážim a myslím si, že je to jeden veľmi slušný politik,“ priznal otvorene svoje sympatie Gučík k politikovi. Práve ten sa môže pochváliť známymi v kruhoch mocných ľudí slovenskej politiky.

U Gučíka si podávali politici kľučku najmä počas vládnej krízy v minulom volebnom období, keď vtedajší šéf parlamentu Andrej Danko svojim politickým partnerom poriadne zavaril. Nečakane totiž vypovedal koaličnú zmluvu. Práve v týchto krušných časoch šéf národniarov navštívil Gučíka a krátko na to aj Béla Bugár, ktorý sa snažil urovnať konflikt medzi Dankom a Robertom Ficom.

U Gučíka považovaného aj za mocného podnikateľa, stojaceho za niektorými slovenskými politikmi, pred rokmi napríklad parkovalo aj auto šéfa Smeru. Podľa Nového Času sa tak stalo koncom januára v roku 2017, krátko po ďalšej kríze v koalícii, keď Andrej Danko vyzval na odstúpenie šéfa regulačného úradu Jozefa Holjenčíka. A opäť sa všetko riešilo vo Vrakuni.

A ako to je dnes? Podá občas Gučík pomocnú ruku aj samotnému Pellegrinimu? „Nie, nie je to určite v kategórii rád. Ja som už človek na penzii. Aké rady by som už len ja rozdával?“ odpovedal Gučik na otázku otázkou. Ohľadom minulotýždňového stretnutia eReport.sk kontaktoval aj samotného Pellegriniho prostredníctvom hovorkyne strany Hlas Patrície Macíkovej, no do uzávierky nereagovala.

Foto: tasr, Vlado Benko jr.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO: Tajné stretnutie Pellegriniho so známym podnikateľom. Čo spolu títo dvaja riešili?

KOMENTOVALI STE: