eReport.sk
Naftali Bennett
Naftali Bennett. Foto: shutterstock./david cohen 156

Deti od päť do 11 rokov začneme proti covidu očkovať v utorok, oznámil izraelský premiér

Očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov sa v Izraeli začne na budúci utorok. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook to v piatok oznámil izraelský premiér Naftali Bennett. Deti v tejto vekovej kategórii budú očkované vakcínou spoločnosti Pfizer-BioNTech.

Izraelská vláda schválila imunizáciu mladších detí ešte minulú nedeľu (14. 11.), očkovanie bude spustené o viac ako týždeň neskôr pre meškanie dodávok vakcín. Pôvodne mali byť k dispozícii v strede tohto týždňa, ale napokon ich dopravia do Izraela v nedeľu, informovala v piatok agentúra AFP.

Krajina začala masívne očkovať medzi prvými

Izrael bol jednou z prvých krajín, ktoré minulý rok spustili masívnu očkovaciu kampaň s použitím vakcín spoločnosti Pfizer – tá poskytla milióny dávok svojej vakcíny výmenou za údaje o jej účinnosti.

Zdravotníckym orgánom v Izraeli sa podarilo plne zaočkovať 5,7 milióna ľudí z deväťmiliónovej populácie. Podobne ako v iných krajinách aj v Izraeli sa začalo s očkovaním maloletých vo veku 12 – 17 rokov, no tamojšie zdravotnícke úrady sa rozhodli znížiť vekovú hranicu na základe klinických skúšok spoločnosti Pfizer i odporúčaní skupiny izraelských vedcov.

Mladšie deti očkujú aj v USA či Kambodži

Podľa výsledkov klinických skúšok, do ktorých boli zahrnuté aj deti, je vakcína Pfizeru na 90,7 percenta účinná pri prevencii symptómov choroby COVID-19. „Väčšina odborníkov sa domnieva, že prínosy očkovania detí prevažujú nad rizikami,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Okrem USA a Izraela sa proti covidu očkujú mladšie deti aj v Spojených arabských emirátoch, Kambodži, Kolumbii a na Kube.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chaos na konzervatívnej scéne
  2. Naftali Bennett
  3. Na snímke záchranári pracujú pri troskách lanovky po tom, čo sa zrútila neďaleko vrcholu trate Stresa-Mottarone v regióne Piemont na severe Talianska v nedeľu 23. mája 2021.
  4. Očkovanie dieťaťa.

Zdroj: tasr


        


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deti od päť do 11 rokov začneme proti covidu očkovať v utorok, oznámil izraelský premiér

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php