eReport.sk
Maroš Žilinka, foto: tasr

Žilinka si vyslúžil nečakané slová vďaky: Čo mu odkazuje Matovičova sestra?

V Prešove sa konala rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Na miesto sa vybral aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Vyslúžil si za to verejnú pochvalu aj od Matovičovej sestry Zuzany.

Na rekonštrukcii sa okrem generálneho prokurátora Maroša Žilinku zúčastňujú aj krajský prokurátor v Prešove, dozorový prokurátor, procesné strany a súdni znalci. „Účelom rekonštrukcie je na mieste samom, na základe skutočností zistených v priebehu rozsiahleho dokazovania zo svedeckých výpovedí, listinných a vecných dôkazov či početných znaleckých posudkov, získať čo najpresnejšiu predstavu a ucelený obraz o priebehu udalostí a jej čiastkových faktoch vo všetkých súvislostiach. Som presvedčený, že orgány činné v trestnom konaní v krátkom čase dajú odpoveď na všetky otázky AKO?, na ktoré dostupnými úkonmi počas vyšetrovania našli odpoveď (vrátane charakteru a mechanizmu zranení, príčin smrti zo súdnolekárskeho hľadiska, priebehu a okolností udalostí),“ opísal Žilinka čo sa v Prešove dialo.

Otázka prečo došlo k smutnej udalosti s fatálnym následkom – smrti generála Milana Lučanského, však s najväčšou pravdepodobnosťou ostane podľa generálneho prokurátora nezodpovedaná.

Zdroj: FB/maroszilinka

Žilinkovu cestu do Prešova si všimla aj Matovičova sestra a expremiérova veľká kritička Zuzana Belicová. Kým financmajster Matovič si myslí, že generálny prokurátor pri niektorých rozhodnutiach výrazne prekračuje svoje právomoci, jeho sestra ho naopak verejne podporuje.  „Ďakujeme, pán Žilinka, že nás informujete, aj že sa snažíte objektívne zistiť okolnosti smrti pána Lučanského. Musí to byť veľmi bolestivé pre celú jeho rodinu a blízkych. O to viac, že odpoveď na otázku, prečo im musel zomrieť práve on, sa asi nikdy nedozvedia,“ píše Zuzana.

Zdroj: FB/maroszilinka


Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa mal deň predtým v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsiť o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti.

Prípadom sa zaoberala aj nezávislá kontrolná komisia. Nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali verziu, že príčinou smrti Lučanského bol samovražedný pokus. Komisiu tvorilo takmer 20 členov. Okrem politikov boli jej súčasťou tiež experti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka si vyslúžil nečakané slová vďaky: Čo mu odkazuje Matovičova sestra?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti