eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Pri streľbe v kalifornskom kostole zomrel jeden človek, piati zranení

Jeden človek zahynul a štyria ďalší utrpeli kritické zranenia pri streľbe, ktorá sa v nedeľu odohrala v kostole v južnej Kalifornii. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

K streľbe došlo v kostole Geneva Presbyterian Church v meste Laguna Woods, oznámil úrad šerifa okresu Orange. Policajti podľa neho zadržali podozrivého a objavili aj zbraň, ktorá mohla byť použitá pri útoku.

Piaty zranený utrpel menej závažné zranenia. Všetky obete boli dospelí. Na mieste asi dve hodiny po poludní miestneho času zasahoval okresný hasičský a záchranný zbor, ako aj federálni agenti.

Obete nedeľňajšej streľby v kostole v americkej Kalifornii mali taiwanský pôvod, informovalo v pondelok ministerstvo zahraničných vecí v Tchej-peji po najnovšej masovej streľbe v Spojených štátoch. Správu priniesla agentúra AFP.

„Náš zastupiteľský úrad v Los Angeles okamžite spolu s miestnou políciou a ďalšími orgánmi zistili, že jeden zosnulý a piati ranení majú všetci taiwanský pôvod,“ uviedlo taiwanské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení.

Mesto Laguna Woods leží juhovýchodne od Los Angeles. Bolo vybudované ako komunita pre seniorov a v súčasnosti vyše 80 percent z jeho 18.000 obyvateľov tvoria ľudia vo veku 65 a viac rokov, približuje AP. Dodáva, že k streľbe došlo v lokalite, kde sa nachádzajú aj katolícky, luteránsky a metodistický kostol i židovská synagóga.

Útok prišiel deň po tom, ako 18-ročný muž zastrelil desať ľudí v supermarkete v meste Buffalo v americkom štáte New York.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri streľbe v kalifornskom kostole zomrel jeden človek, piati zranení

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie