eReport.sk
Policajti pred americkou strednou školou, kde postrelili troch tínedžerov, pričom jeden zomrel.
Foto: tasr/ap

Opäť v USA? Pri streľbe na parkovisku pred chrámom v Iowe prišli o život traja ľudia

Dvaja ľudia zahynuli pri streľbe, ku ktorej došlo vo štvrtok večer miestneho času na parkovisku pred kostolom v meste Ames v americkom štáte Iowa. O život prišiel aj strelec. Bližšie podrobnosti o prípade polícia oznámi neskôr, uviedla agentúra AP.

Podľa miestnych médií farnosť zvykne každý štvrtok organizovať večerné stretnutia pre mládež. Polícia dodala, že k streľbe došlo, kým boli účastníci podujatia vnútri chrámu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Policajti stoja pred domom v nemeckom meste Espelkamp 17. júna 2021. Najmenej dvaja ľudia, muž a žena, prišli vo štvrtok o život pri streľbe
  2. Záchranári sa zhromažďujú pri vstupe na zastávku metra v štvrti Brooklyn v New Yorku 12. apríla 2022.
  3. zbraň
  4. zbraň

Mesto Ames leží severne od metropoly štátu, mesta Des Moines, je centrom metropolitnej oblasti so 126.195 obyvateľmi a sídlom štátnej univerzity. Nachádzajú sa tu aj výskumné zariadenia ministerstva poľnohospodárstva, ako aj mnohé priemyselné odvetvia súvisiace s poľnohospodárstvom.

Kostol cirkvi Cornerstone Church, ktorá má desiatky zamestnancov, sa nachádza južne od jazera Wesley. Na webovej stránke cirkvi sa uvádza, že každý štvrtok večer počas školského roka sa v kostole stretáva približne 1300 vysokoškolských študentov.  

Streľba v Amese nasleduje po niekoľkých masových streľbách v USA: v obchode s potravinami v Buffale v štáte New York, kde bolo  14. mája zabitých desať ľudí; ďalších 21 ľudí – vrátane 19 žiakov – bolo zabitých 24. mája v škole v texaskom meste Uvalde a v stredu boli zabití štyria ľudia v zdravotníckej budove v meste Tulsa v štáte Oklahoma.

V reakcii na tieto prípady prezident USA Joe Biden vo štvrtok vyzval Kongres, aby prijal právne predpisy o kontrole zbraní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opäť v USA? Pri streľbe na parkovisku pred chrámom v Iowe prišli o život traja ľudia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie