tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
FOTO TASR/DPA

Scholz verí, že kanadské suroviny nahradia tie ruské

Nemecký kancelár Olaf Scholz chce počas trojdňovej návštevy Kanady výrazne rozšíriť spoluprácu s rozlohou druhou najväčšou krajinou sveta v oblasti získavania surovín. „Táto krajina má podobne bohaté nerastné zdroje ako Rusko – s tým rozdielom, že je to spoľahlivá demokracia,“ povedal Scholz v nedeľu večer miestneho času po príchode do Montrealu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. plynovod Vojany Užhorod
  2. Ilustračné foto
  3. Znížená hladina rieky Rýn v Kolíne nad Rýnom 10. augusta 2022. Pre pretrvávajúce sucho v Nemecku sú viaceré lode neschopné vyplávať.
  4. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  5. Nemecká hranica

„To otvára nové oblasti spolupráce. Chceme úzko spolupracovať najmä pri rozvoji vodíkového hospodárstva.“ Scholz, ktorý Kanadu navštívil s vicekancelárom a ministrom hospodárstva Robertom Habeckom, sa po prílete stretol na večeri s kanadským premiérom Justinom Trudeauom. V pondelok obaja plánujú ďalšie politické rozhovory.

Počas návštevy podpíšu obe krajiny dohodu o užšej spolupráci pri výrobe a preprave vodíka. Témou rozhovorov budú aj dodávky skvapalneného zemného plynu (LNG) do Nemecka a ťažba minerálov a kovov v Kanade, ktoré sú dôležité pre výrobu batérií.

Scholz zdôraznil, že Nemecko má sotva s nejakou krajinou mimo Európskej únie také úzke a priateľské vzťahy, ako s Kanadou. „Spájajú nás nielen spoločné hodnoty, ale aj podobný pohľad na svet,“ povedal.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz verí, že kanadské suroviny nahradia tie ruské

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku