eReport.sk
Žena v tričku pomaľovanom farbou tak, že to pripomínalo krv, drží transparent s nápisom Jeden muž = žiadne slovo počas demonštrácie v rámci Konferencie nemeckých katolíkov v juhozápadnom meste Stuttgart v piatok 27. mája 2022.
Žena v tričku pomaľovanom farbou tak, že to pripomínalo krv, drží transparent s nápisom Jeden muž = žiadne slovo počas demonštrácie. Foto: tasr/ap

So zbraňami sa mŕtvym v Buči dalo zabrániť? Ukrajinské ženy aj s deťmi vyšli do ulíc Stuttgartu!

Ukrajinské ženy a deti podnikli v piatok v nemeckom meste Stuttgart protest, na ktorom žiadali Nemecko, aby poslalo viac zbraní ich krajine na pomoc v boji proti ruskej agresii. Protest sa konal popri katolíckom mierovom zhromaždení. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Za dodanie ďalších zbraní demonštrovalo okolo 200 Ukrajincov. Demonštrácia sa uskutočnila popri spomínanom zhromaždení na podporu mieru, v rámci Konferencie nemeckých katolíkov v juhozápadnom meste Stuttgart.

Pre znalých nemeckého jazyka pripájame televíznu reportáž z protestu v Stuttgarte:

Zdroj: youtube/tagesschau

Ženy niesli modro-žltú ukrajinskú vlajku nadmernej veľkosti a niektoré mali oblečené tričko pomaľované farbou tak, že to pripomínalo krv. Vyzývali Nemecko na ďalšiu vojenskú pomoc a na rýchlejšie dodávky zbraní. Nemecko je totiž od začiatku ruskej invázie 24. februára všeobecne kritizované za neposkytovanie účinných zbraní Ukrajine.

Ukrajinka: Dcéra musela utekať pomedzi mŕtve telá

Jedna žena opísala svoj útek s dcérou z Buče, predmestia ukrajinskej metropoly Kyjev, kde sa po stiahnutí ruských vojakov začiatkom apríla našli stovky tiel. Fotografie týchto zverstiev vyvolali po celom svete zdesenie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dievča jazdí na bicykli vedľa mŕtveho tela ruského vojaka v meste Buča pri Kyjeve.
  2. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Závažné slová šéfa OSN
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
  6. Tank so symbolom Z.

„Žila som normálny život, tak ako milióny ostatných ľudí v našej krajine,“ povedala Inna Vycelevová. Po ruskom útoku sa podľa vlastných slov najprv na dva týždne ukryla do pivnice v tomto Rusmi okupovanom meste.

„Potom sme moja dcéra a ja vzali osud do vlastných rúk a vyšli sme von. Kráčali sme a len dúfali, že nám na úteku nikto nestrelí do chrbta,“ uviedla Vycelevová. Dodala, že jej 14-ročná dcéra musela utekať pomedzi mŕtve telá. „Teraz chcem, aby celý svet počul a videl, čo sa tam deje,“ vyhlásila Vycelevová a doplnila: „Pretože so zbraňami sa mŕtvym v Buči dalo zabrániť.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

So zbraňami sa mŕtvym v Buči dalo zabrániť? Ukrajinské ženy aj s deťmi vyšli do ulíc Stuttgartu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie