eReport.sk
Andrej Doležal, foto: tasr

Prečo pošta zdražie? Kollárov minister: Je to akciová spoločnosť, musí sa starať o svoj hospodársky výsledok!

Avizované zdražovanie poštových služieb by malo mať minimálny vplyv na bežných občanov. Najviac sa návrh na zvyšovanie cien dotkne pravdepodobne podnikateľov, ktorí využívajú služby pošty. Priblížil to minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vo štvrtkovom (16. 12.) živom vysielaní na sociálnej sieti.

Doležal poukázal na rast cien energií a vstupov, aj Slovenská pošta preto podľa neho musí pristúpiť k zvyšovaniu cien. „Jednoducho musí, lebo je to akciová spoločnosť, musí sa starať o svoj hospodársky výsledok,“ zdôraznil.

Pošta vraj dlhodobo nehospodárila zodpovedne

Minister dopravy podotkol, že je to nevyhnutný krok. Ak by pošta podľa neho hospodárila dlhodobo korektne a zodpovedne, nemuseli by v súčasnosti pristupovať k takýmto krokom. Návrh na zvyšovanie cien podľa jeho slov posudzuje ešte Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (ÚREKPS), ktorý finálne povie, do akého zdražovania poštu pustí.

Majú zreálniť tarify voči predpokladaným nákladom

Ceny v oblasti poskytovania univerzálnej služby vo vnútroštátnom a v medzinárodnom poštovom styku a v oblasti poštového platobného styku by sa mohli zvyšovať. Vyplýva to z predbežnej informácie o návrhu opatrenia ÚREKPS. Slovenská pošta uviedla, že sa tým majú zreálniť tarify regulovaných služieb voči predpokladaným nákladom spojeným s ich poskytovaním.

Ceny by mali stúpnuť výrazne

Pošta navrhuje zvýšenie cien s predpokladom od 1. januára 2022 vo vnútroštátnom poštovom styku vrátane poštového platobného styku na úrovni 24 % a v medzinárodnom poštovom styku na úrovni 13 %. Konečné slovo pri výške úpravy poštových taríf však bude mať ÚREKPS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. darčeky, Vianoce
  2. Dochádza im trpezlivosť.
  3. Na snímke obytný dom na ulici Ľuda Zúbka v Bratislave.
  4. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽaNO) počas brífingu s novinármi, na ktorej ohlásil svoju demisiu.
  5. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  6. Peter Pellegrini.
  7. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo pošta zdražie? Kollárov minister: Je to akciová spoločnosť, musí sa starať o svoj hospodársky výsledok!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne