eReport.sk
Smer východ alebo západ?
Robert Fico, foto:fb/robertfico

Smer-SSD má v pláne nadviazať na všetky dobré skúsenosti a praktiky z rokov 2006 až 2020

Strana Smer-SD hovorí o nezastupiteľnej úlohe miestnej a regionálnej samosprávy v slovenskej demokratickej spoločnosti. Zároveň oceňuje racionálny a zodpovedný prístup samosprávy ku všetkým výzvam v krízových obdobiach. Vyplýva to z vyhlásenia strany venovanému miestnej a regionálnej samospráve.

Vláda, ktorá vzíde z predčasných parlamentných volieb, sa bude musieť podľa Smeru-SD vysporiadať s deformáciami spôsobenými vládnutím z rokov 2020 až 2023. ,,Smer-SSD v prípade účasti v novej vláde nadviaže na všetky dobré skúsenosti a praktiky z rokov 2006 až 2020,“ uvádza strana vo svojom vyhlásení.

Vplývať na všetky rozhodnutia

Smer-SD sa okrem iného zaväzuje presadzovať silnejšie postavenie reprezentatívnych organizácií miestnej a regionálnej samosprávy v rámci sociálneho dialógu a garantovať týmto organizáciám rovnocenné postavenie so zástupcami zamestnávateľov, zamestnancov a vlády. Tiež sa zaväzuje „garantovať také postavenie reprezentatívnych organizácií územnej samosprávy, ktoré im umožní efektívne vplývať na všetky rozhodnutia vlády SR a Národnej rady SR (finančné, inštitucionálne, legislatívne), týkajúce sa územnej samosprávy“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novodobý Mesiáš
  2. Wlachovský sa v Ríme zúčastnil na štátnom pohrebe exprezidenta Napolitana

Z európskych fondov

Strana deklaruje aj garanciu existujúceho modelu financovania samosprávy a presun maximálneho možného objemu finančných zdrojov z európskych fondov na obce, mestá a samosprávne kraje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer-SSD má v pláne nadviazať na všetky dobré skúsenosti a praktiky z rokov 2006 až 2020

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php